Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

FK Jablonec 0:2 Teplice

Branka: 71. Mareš, 90+2. Mahmutovič. Rozhodčí: Matějek - Filípek, Santarius. ŽK: Klapka - Mareš. ČK: 12. Homola (Jablonec). Diváci: 2625. Poločas: 0:0.

Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Michálek (82. Kocourek), Pavlík, Hloušek (65. Eliáš) - Klapka (82. Valenta), Žofčák - Lafata.

Teplice: Belic - Matula, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř (69. Mahmutovič), Sabou, Doležal, Mareš (90. Merzič) - Vachoušek, Jun (83. (Štohanzl).

Fotbalisté Teplic po dvou prohrách v nejvyšší soutěži zabrali a zvítězili na půdě Jablonce, což se jim povedlo naposledy před deseti lety. Jablonečtí hráči naopak neodčinili minulý debakl na liberecké půdě a na body znovu nedosáhli. Lví podíl na tom nese i kapitán Homola, který byl již ve 12. minutě vyloučen. Tepličtí udeřili v poslední dvacetiminutovce, když se trefili Mareš a na úplném konci ještě střídající Mahmutovič.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

František Komňacký (Jablonec): „Zajímalo by mě, jak by utkání dopadlo, kdyby obě mužstva hrála v plném počtu. Možná bychom viděli jiný výsledek.“

Jiří Plíšek (Teplice): „Homolovo vyloučení to dost ovlivnilo. Na druhou stranu je třeba říci, že takové zápasy bývají těžší než hrát proti jedenácti.“