Forejt hraje o nápravu reputace i o svou budoucnost. Stále totiž platí jeho několik let stará vládní nominace pro službu na velvyslaneckém postu ve Vatikánu.
Dlouholetý ceremoniář musel náhle skončit na začátku prosince. Pád jedné ze známých tváří prezidentské kanceláře uspíšil údajný videozáznam z Forejtova soukromého života, který několika médiím prodal muž s kriminální minulostí. Den poté ale veřejně vystoupil Klaus, aby svého někdejšího spolupracovníka podpořil. Smršť negativních událostí kolem ředitele protokolu označil za „štvanici“.
Bývalý šéf hradního protokolu Forejt sám od sebe vrátil bezpečnostní prověrku |
„Vynucený odchod Jindřicha Forejta z jeho funkce a jeho profesní i lidskou diskreditaci rezolutně odsuzuji,“ řekl bývalý prezident.
Podobnou podporu se Forejt snaží získat také z církevních kruhů. Devětatřicetiletý protokolista rád staví na odiv své katolictví a vždy se snažil mít s náboženskou obcí co nejlepší vztahy. Výrazně například přispěl k dohodnutí výměny budov v areálu Pražského hradu mezi prezidentskou kanceláří a církví.
Hradní intriky odmítám. Kdo natočil a koupil video s Forejtem, je špína |
Svých kontaktů se nyní rozhodl využít. Dle důvěryhodných zdrojů LN se snažil přesvědčit své známé z Arcibiskupství pražského, aby za něj orodovali u kardinála Dominika Duky – chtěl, aby se za něj veřejně postavil. Církevní hodnostáři se však k Forejtovým snahám postavili rezervovaně. K primasovi českému se tak bývalý zaměstnanec Hradu vůbec nedostal.
„Nesetkali se. Ani nevím, že by pan Forejt o schůzku žádal,“ řekl ředitel tiskového odboru arcibiskupství Milan Badal. Ani přímo Duka podle něj o žádné Forejtově žádosti neví. Badal však neformálně připustil, že padlý ceremoniář mohl prosit o přímluvu za setkání s kardinálem u některého z dalších církevních představitelů sídlících v Arcibiskupském paláci na Hradčanech.