Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotograf z Kyjova opět v USA

Česko

NEW YORK Snímky svérázného fotografa Miroslava Tichého z Kyjova se opět představí v New Yorku.

Manhattanské muzeum International Center of Photography (ICP) jeho dílo ukáže na více než tříměsíční výstavě, která začne koncem ledna. Její součástí bude i katalog, do něhož mimo jiné přispěje i známý hudebník a Tichého obdivovatel Nick Cave. Tichý se narodil v roce 1926 v Nětčicích, které jsou dnes předměstím Kyjova. Doma i ve světě se proslavil až v posledních letech. Jeho první samostatná domácí výstava představuje v roce jeho osmdesátin nejširší výběr celoživotního díla včetně kresby a malby. Ve fotografii používá často vlastnoručně sestrojené aparáty a ignoruje klasická pravidla. Jeho hlavním tématem byly po dlouhou dobu kyjovské ženy zachycované během procházek městem.

Tichého fotografie v New Yorku již loni představila Tanya Bonakdar Gallery. Nadcházející výstava, kterou připravuje hlavní kurátor ICP Brian Wallis, nabídne zhruba sto snímků a několik fotoaparátů, které si Tichý sestrojil.

lidovky.cz

Ukázku z tvorby Miroslava Tichého najdete na www.lidovky.cz

Autor:

Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem
Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem

Mleté maso propracujeme rukama, dochutíme pepřem, solí a mletou paprikou. Důkladně vmícháme nadrobno nakrájenou cibuli. Necháme odležet v chladu.