Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Frolík velel k triumfu nad Dány

PARDUBICE Čeští hokejisté ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Pardubicích zdolali nováčka z Dánska 5:2 a po středeční porážce s favorizovanou Kanadou si připsali první tři body. Ke snadnému zisku nasměroval svěřence trenéra Miloslava Hořavy hattrickem už v úvodní třetině kapitán Michael Frolík. O postupu do čtvrtfinále budou moci Češi rozhodnout v sobotním utkání se Slovenskem.

Česko-Dánsko 5:2

„Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, ale vydařil se nám začátek, což nám naši roli ulehčilo,“ pravil po utkání trenér Hořava.

Dánové při svém historickém prvním startu v elitní kategorii juniorského šampionátu začali špatně a už po 22 sekundách inkasovali. Po Voráčkově přihrávce doklepl kotouč do prázdné branky Frolík.

Podruhé se tento hráč kanadského týmu Rimouski prosadil ve 4. minutě, kdy využil přesilovku. Frolíka našel přihrávkou od modré čáry Piskáček a kladenský odchovanec z úhlu prostřelil Andersena.

Dánové zahrozili poprvé po polovině úvodního dějství, ale ve 14. minutě po Voráčkově asistenci opět předvedl své umění Frolík, který tak v rozmezí 12 minut a 47 sekund stihl hattrick. Češi měli navrch, ve 23. minutě přidal čtvrtý gól Sklenář, nicméně po sólu Ledera přece kapituloval také český gólman Kovář, navíc ve 34. minutě přidal Hjulmand druhý gól Dánů.

„Hráče jsme na to upozorňovali, věděli jsme, že kdyby dali jeden dva góly, mohl by nastat problém,“ pravil Hořava.

Závěrečná část byla dramatická, Frolíkovu gólovou pojistku vychytal Andersen, neuspěl ani Hampl s Bártkem. Až po Prokopově nahození se puk odrazil mezi kruhy ke Strapáčovi a vítkovický útočník z otočky uzavřel na 5:2.

Branky a nahrávky: 1. Frolík (Voráček), 4. Frolík (Piskáček), 14. Frolík (Voráček), 24. Sklenář (Ondráček), 52. Strapáč (Prokop) -28. Leder, 34. Hjulmand (Rasmussen, Groenvaldt). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Sterns -Feola (oba USA), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 3260. Třetiny: 3:0, 1:2, 1:0.

Sestava Česka: Kovář - Jordán, Bořuta, Parýzek, Piskáček, Prokop, Suchý, Kundrátek -Voráček, Frolík, Bártek - Látal, Strapáč, Szturc - Sklenář, Kuběna, Ondráček - Meidl, Hampl, Semorád.

Další zápas skupiny A v Pardubicích: Slovensko - Kanada 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Pořadí ve skupině: 1. Kanada 6, 2. Švédsko 3, 3. Česko 3, 4. Slovensko 0, 5. Dánsko 0.

Skupina B v Liberci: Kazachstán - Rusko 4:5 (2:0, 1:4, 1:1), Finsko - Švýcarsko 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0). Pořadí ve skupině: 1. Rusko 6, 2. USA 3, 3. Finsko 2, 4. Švýcarsko 1, 5. Kazachstán 0.