Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gott a Bílá, Slavík tak zase nepřekvapil

Česko

PRAHA Hudební anketa Český slavík zná své letošní vítěze. Zpěvákem roku se stal Karel Gott, mezi zpěvačkami zazářila Lucie Bílá a nejlepší skupinou byl zvolen Kabát.

Výsledky jsou to stejné jako v loňském a předloňském roce. Objevem roku letos lidé zvolili Martina Chodúra, jednoho z finalistů pěvecké soutěže Česko Slovenská Superstar.

Absolutním vítězem se stal Karel Gott s počtem 46 122 bodů, vystřídal tak na této pozici Bílou. Třetí se umístila Lucie Vondráčková, jejíž písnička Láska umí víc se stala nejoblíbenějším hitem posluchačů rádia Impuls.

Kategorie nad 70 let Diváky v sále i u televizorů zaskočil Gott oznámením, že ze soutěže odstupuje, a návrhem, aby od příštího ročníku pořadatelé vyřadili umělce nad 70 let. „Uvažoval jsem o tom vážně, ale pak jsem vzal mimo jiné v úvahu, že by příští vítěz ze svého úspěchu nemusel mít tak velkou radost,“ sdělil Gott na tiskové konferenci po skončení ceremoniálu.

Stříbrného slavíka v kategorii zpěvák obdržel Petr Kolář a třetí skončil Daniel Landa. V kategorii žen druhá skončila Lucie Vondráčková a třetí Ewa Farna.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!