Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Grygera zajel do milionové nohy

Česko

I když je známý jako mistr simulování a přihrávání faulů, bolestivé grimasy tentokrát Cristiano Ronaldo určitě nepředstíral. Ostrým zákrokem poslal nejdražšího fotbalistu světa k zemi obránce Juventusu Turín Zdeněk Grygera.

SEVILLA/PRAHA Chyběla minuta do konce zápasu a Real Madrid se na přípravném turnaji v Seville hnal proti Juventusu za vyrovnáním. Kdo by se měl postarat o gól? Jednoznačně Cristiano Ronaldo, který už jednou v utkání skóroval.

Snaha nejsledovanější fotbalové hvězdy současnosti však rázně skončila ve chvíli, kdy se Ronaldo snažil obejít Zdeňka Grygeru. Český obránce krok před střetem vysoko vymrštil nohu a podrážkou s kolíky zasáhl propnuté koleno portugalského záložníka.

Kriminální faul za žlutou kartu Reprezentační zadák není žádný vyhlášený tvrďák, v minulé sezoně nebyl ani jednou vyloučený. Nicméně okamžik hrůzy, který způsobil, vypadal z opakovaných záběrů ještě děsivěji. „Český hráč předvedl v úplném konci utkání kriminální faul,“ neměl slitování s Grygerou španělský deník Marca. Rozhodčí se projevil méně rezolutně - faul volající po přísnějším trestu ohodnotil žlutou kartou. Ronaldo odkulhal z hřiště pryč a zpátky do akce se nevrátil až do konce utkání, v němž Real nakonec prohrál 1:2. Zděšení nedolehlo jen na hráče Realu a jeho fanoušky, ale také asi na zástupce pojišťovny, u které španělský velkoklub údajně pojistil nohy svého klenotu na 100 milionů eur. To je dokonce o sedm milionů eur vyšší suma než Real za Ronaldův příchod z Anglie zaplatil. Nejen v pátek večer se ale ukázalo, že Real přemýšlel v tomto ohledu velmi racionálně.

V prvních třech utkáních bylo na Ronalda odpískáno už 34 faulů. A to ještě nezasáhl do žádného soutěžního zápasu.

Po rekordním transferu z Manchesteru United je poslední držitel Zlatého míče centrem pozornosti a soupeři se mu důkladně věnují. I proto možná zatím nevstřelil ani jeden gól ze hry, pouze dvakrát proměnil pokutový kop.

Příprava na první sezonu v bílém dresu se mohla Ronaldovi pořádně zkomplikovat. Následky Grygerova zákroku mohly být mnohem vážnější, naštěstí by měl být podle posledních zpráv v pořádku a bez obav se chystat s „Galacticos“ na přípravné turné po Spojených státech.

A také si přát, aby mamutí pojistka zůstala dál nevyužitá.

Autor: