Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hadamczik staví na Hniličkovi

Česko

PRAHA Na únorové LG Games odletí česká hokejová reprezentace se třemi nováčky. Trenérovi Aloisi Hadamczikovi však budou naopak chybět některé opory.

Nejlepší střelec a nejproduktivnější extraligový útočník Petr Ton ze Sparty se omluvil ze zdravotních důvodů. „Má nějaké drobné zranění, požádal mě, abych ho na této akci vynechal, a vyšel jsem mu vstříc,“ povídal Hadamczik.

Z podobných příčin se nezúčastní ani slávista Jaroslav Bednář. Hadamczik měl také zájem o dalšího slávistu, obránce Petra Kadlece a útočníka Magnitogorsku Jiřího Kudrnu. I oni však do Stockholmu neodletí kvůli zdraví.

„Jiné potíže ale nenastaly,“ narážel Hadamczik na tlak Pardubic, které si při minulé reprezentační akci žádaly nenominaci svých klíčových hráčů.

O brankáře má kouč zájem V brance se představí opět Milan Hnilička, a to i přesto, že v ruské Ufě moc nechytá. „Co jsem u národního týmu, uhrál jsem s Milanem dvě medaile.“ připomněl Hadamczik. „Nemůžu to brát tak, že teď v Rusku chytá málo, a tím pádem ho nebudu nominovat. Vždycky byl ochotný reprezentovat, tak mu chci ukázat, že o něj mám pořád zájem,“ vyložil Hadamczik.

Čeští hokejisté odehrají v rámci třetího dílu Euro Hockey Tour jeden zápas ve finském Tampere, kde se 7. února střetnou s domácím výběrem. 9. a 10. února je pak čekají ve Stockholmu zápasy se Švédskem a Ruskem. Čechům patří po dvou turnajích Tour třetí místo.

Šanci dostanou tři nováčci Poprvé si dres národního týmu vyzkouší hned trio hokejistů. „Obránce Jiří Moravec nás zaujal dobrým bruslením, hraje taky dobře dozadu,“ objasnil volbu stavitel národního týmu. U jeho spoluhráče z Liberce forvarda Pavla Kašpaříka zas prý rozhodl jeho silový pojem hokeje. Třetím nováčkem je českobudějovický útočník Tomáš Kůrka. „Je výborný bruslař a dobře snáší tvrdou hru, což se hodí na mezinárodní scéně,“ popisoval kouč.

***

Česká nominace na třetí turnaj EHT

BRANKÁŘI

Adam Svoboda, Milan Hnilička.

OBRÁNCI

Angel Krstev, Jiří Moravec, Vladimír Sičák, Tomáš Žižka, Josef Melichar, Petr Čáslava, Miroslav Blaťák, Radek Hamr.

ÚTOČNÍCI

Václav Skuhravý, Petr Kumstát, Štěpán Hřebejk, Tomáš Kůrka, Leoš Čermák, Pavel Kašpařík, Tomáš Rolinek, Jakub Klepiš, Tomáš Netík, Ivan Huml, Jan Bulis, Jan Marek, Zbyněk Irgl, Jan Hrdina.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept
Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept

Pochmurné počasí úplně vybízí k tomu se na chvilku zastavit, dát si uklidňující hřejivou koupel a relaxovat. Navíc si podobně zábavnou koupel mohou...

Mohlo by vás zajímat