Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hallydayovu operaci vyšetří speciální tým

Česko

PAŘÍŽ Francouzská justice pověřila dva lékařské experty, aby zjistili, zda někdo nese odpovědnost za zdravotní stav zpěváka Johnnyho Hallydaye. Známý rocker totiž říká, že málem zemřel kvůli nepovedenému zákroku. Hallyday se koncem listopadu v Paříži podrobil operaci vyhřezlé plotýnky. Odletěl pak do Los Angeles, ale kvůli silným bolestem musel být narychlo hospitalizován a znovu operován. Američtí lékaři označili práci francouzského kolegy za „masakr“ a zpěvákovi příbuzní požádali o ustavení znaleckého kolegia k posouzení toho, co se stalo.

Ve jmenovaném kolegiu je neurochirurg a odborník na infekce. Jejich úkolem bude podrobně popsat pařížskou operaci, stanovit, zda pacienta při pobytu na pařížské klinice nepostihla infekce, a zjistit, zda je Hallyday po fyzické a duševní stránce schopen vykonávat svou profesionální činnost. Mají na to několik měsíců.

Stéphane Delajoux, lékař, který Hallydaye operoval v Paříži, proti ustavení kolegia nic nenamítal. Už předtím řekl, že jeho operace byla v pořádku.

Autor: