5. srpna 2010 18:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Harrachovská ČSSD se rozpustila. Kvůli pověsti 'kakaového' Krause

Michal Kraus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Kraus | foto: ČTK

LIBEREC Harrachovská ČSSD se rozhodla nejít do podzimních komunálních voleb a v červnu se sama rozpustila. Důvodem byla obava z toho, že by jí škodila pověst exposlance Michala Krause, který nyní vede okresní organizaci sociální demokracie v Semilech.

Informaci přinesl server iHned.cz.

Harrachovští sociální demokraté si prý rozpuštění odhlasovali koncem června. Že je to kvůli Krausovi, podle serveru otevřeně přiznávají v zápise z jednání, který získaly Hospodářské noviny. "Cesta do harrachovského zastupitelstva přes ČSSD, kterou prezentuje na okrese Semily M. Kraus, je cesta k volební sebevraždě," cituje server předsedu harrachovské organizace
Zdeňka Moravce. Harrachov podle iHned.cz spadá právě pod Krausovu semilskou organizaci.

ČTĚTE TAKÉ:Kraus před sněmovními volbami čelil mimo jiné pochybnostem o tom, jak financoval nákup bytu, který v Harrachově pořídil. Exposlanec obvinění odmítl a předložil dokumenty, jimiž dokládal, jak byt získal. Do sněmovny se ale ve volbách nedostal.O problémech s pořízením bytu Krausových příbuzných začala před volbami média psát v souvislosti s kauzou tehdejšího šéfa sněmovny Miloslava Vlčka (ČSSD). Jeho bývalému poradci Petru Vrtalovi poslanci v letech 2006 a 2007 přidělili dotaci 25 milionů korun na neziskové sportovní centrum, peníze ale údajně skončily v luxusním hotelu, který byl pak na prodej. Také Vlček se proti různým nařčením ohradil, ke konci dubna se ale rozhodl rezignovat na poslanecký mandát a nekandidovat v květnových sněmovních volbách. Na udělení sporné dotace se údajně podílel právě i někdejší poslanec Kraus. Více čtěte zde.

ČTK

Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné
Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné

Stále více žen touží rodit doma nebo alespoň v příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Zatímco v zahraničí jsou takzvané porodní domy běžné, v ČR je tento systém porodnictví dosud v plenkách. Pražská Bulovka se to rozhodla změnit a přišla s řešením.

Najdete na Lidovky.cz