Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hašek odložil kvůli požárům let do Moskvy

Česko

PRAHA Podle původních plánů měl Dominik Hašek zamířit v sobotu do Moskvy a připojit se k hokejistům Spartaku, kteří se chystají na příští sezonu. Nakonec se ale pětačtyřicetiletá posila jednoho z týmů působících v KHL zůstala doma.

I kdyby do ruské metropole Hašek dorazil, trénink by se nekonal. „Přímo z letadla jsme na něj měli vyrazit,“ plánoval si původně zkušený brankář. Do Moskvy ale o víkendu nedorazil ani kouč Miloš Říha a podle deníku Sport Express byla hala kvůli rozsáhlým požárům po celé zemi zamořená kouřem.

V Moskvě se nedá hrát ani fotbal Hokejisté nejsou jedinými sportovci, kteří mají v Rusku kvůli současné situaci vážné potíže. Fotbalová sborná nesehraje původně plánovaný středeční přípravný zápas s Bulharskem v Moskvě, ale v Petrohradu. Ruskou metropoli trápí hustý smog, proto byly také odloženy nedělní ligové zápasy Spartaku Moskva s Petrohradem a derby mezi Dynamem a CSKA Moskva.

„V současných podmínkách se v Moskvě hrát nedá, proto se předseda ruské fotbalové federace Sergej Fursenko rozhodl zápas s Bulharskem přesunout jinam,“ uvedli zástupci ruského svazu.

Současně se požáry dotkly i programu ruské ligy. „Situaci nepřetržitě sledujeme a bylo nám řečeno, že se může jen zhoršit. Nemůžeme riskovat zdraví hráčů a diváků,“ prohlásil šéf ruské ligy Sergej Prjadkin.

Nové termíny zápasů budou teprve stanoveny.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...