Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hasiči po osmi hodinách vyprostili mrtvého muže zavaleného ve studni

Česko

  18:19
KORÝTKA - Po několikahodinové práci v neděli navečer vyprostili hasiči tělo muže, kterého dopoledne při hloubení studny v Korýtkách na severním Plzeňsku zasypala zemina. Hasiči ho našli mrtvého ve hloubce přibližně 7,5 metru, řekl řídící důstojník Zdeněk Housar. Odhadl, že nad tělem byla vrstva hlíny tři až tři a půl metru.

Záchranáři v Pláních-Korýtkách na severním Plzeňsku se snaží vyprostit muže, kterého 20. června zasypala zemina při hloubení studny foto: ČTK

"Dělali jsme, co jsme mohli, ale bohužel jsme ho vyprostili už bez známek života," uvedl hasič. Šanci na přežití může mít zavalený člověk obecně tehdy, pokud by se v prostoru vytvořila vzduchová kapsa například pod vzpříčenými skružemi či vzpěrami.

Pokud se na člověka sesype samotná hlína, šance na přežití je pouze několik málo minut, uvedl Housar.

Záchranáři v Pláních-Korýtkách na severním Plzeňsku se snaží vyprostit muže, kterého zasypala zemina při hloubení studny

Neštěstí se stalo kolem 11:30. Hlína zavalila pětačtyřicetiletého muže ze severního Plzeňska. Okolnostmi případu se zabývají policisté, uvedla policejní mluvčí Pavla Soukupová.

Hasiči na místě zajistili stěny studny vzpěrami, zpočátku používali pouze leteckou techniku, později nasadili na odklízení nasypané hlíny bagr.

Původní odhady hovořily tom, že studna je hluboká kolem pěti metrů, hasiči se nyní domnívají, že má zhruba devět metrů hloubky. Případy, kdy někdo zemřel pod vrstvou sesypaného materiálu, nejsou v Plzeňském kraji výjimečné.

V říjnu 2008 zemřeli například v Chotěšově na jižním Plzeňsku dva muži ve věku 44 a 45 let, které zasypala hlína při kopání výkopu pro kanalizační přípojku. V listopadu 2009 zemřel v Kaznějově na severním Plzeňsku muž, jehož zasypaly stovky tun kaolinu z poškozeného sila. Hasiči ho hledali víc než den.

Autoři: ,

Pronájem bytu 2+kk+sklep, Liberec
Pronájem bytu 2+kk+sklep, Liberec

Seniorů, Liberec - Liberec XXX-Vratislavice nad Nisou
11 000 Kč/měsíc

Mohlo by vás zajímat