Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hasiči zasahovali v centru Prahy, v kasinu hořelo

Česko

  13:30aktualizováno  15:57
PRAHA - V kasinu Happy Day na Václavském náměstí odpoledne hořelo. Velitel zásahu David Vratislavský řekl, že požár nebyl rozsáhlý.

Hasiči zlikvidovali požár, který vypukl v kasinu na Václavském náměstí v Praze. foto: ČTK

S největší pravděpodobností vzplanula jedna ze světelných ozdob a ventilace následně rozšířila kouř po celém kasinu, uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Ještě před příjezdem hasičů budovu opustilo 30 hráčů a zaměstnanců kasina. Nikdo nebyl zraněn. Na místo dorazila asi desítka hasičských vozů, ale také záchranná služba a několik policejních aut. Oznámení policie přijala ve 13:15. Místo následně obehnala páskou. Zhruba po hodině zásah ukončila.

Hasiči zasahují v kasinu na Václavském náměstí v Praze.

Hasiči zasahují v kasinu na Václavském náměstí v Praze.

Nyní se zakouřené prostory kasina odvětrávají. Hasiči měli nejdřív podezření, že hoří v podzemních prostorách. "Proto jsme museli udělat násilné vstupy v zakouřeném prostoru," řekl na místě velitel zásahu. "Nakonec po nalezení ohniska požáru bylo zjištěno, že se jednalo o požár elektroinstalace nad vstupním portálem," doplnil. Hasiči sice do budovy natáhli několik hadic, požár ale nakonec uhasili přístrojem se stlačeným oxidem uhličitým.

Hašení požáru přední část kasina znečistil. Zaměstnanci proto v odpoledne čistili koberce i hrací automaty a připravovali podnik na znovuotevření. V druhé části kasina již u baru seděli hosté.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat