Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Haškovi se při návratu nevedlo

NEW YORK Po týdenní pauze se vrátil do branky Detroitu Dominik Hašek, ale utkání NHL v Columbusu se mu nevydařilo. Třiačtyřicetiletý český gólman inkasoval čtyřikrát z deseti střel a po 32 minutách ho vystřídal Chris Osgood. Ten už sice branku nedostal, ale Red Wings přesto prohráli 3:4.

Petr Sýkora prožil v utkání nejproduktivnější večer letošní sezony, když čtyřmi body pomohl Pittsburghu k vysoké výhře 7:1 nad Philadelphií. Jednatřicetiletý rodák z Plzně zaznamenal dva góly a dvě asistence stejně jako Rus Jevgenij Malkin; společně nahradili zraněnou hvězdu Sidneyho Crosbyho.

Všichni čeští hráči Floridy se podíleli na domácí výhře Panthers 3:1 s Atlantou. Brankář Tomáš Vokoun zlikvidoval 29 střel soupeře, Radek Dvořák ve třetí minutě za asistence Kamila Krepse otevřel skóre utkání, které pro změnu Rostislav Olesz v úvodu třetí části uzavřel. Florida s jejich přispěním vyhrála v sedmém utkání v řadě, čímž vyrovnala rekord klubu a snížila ztrátu na poslední postupové místo na rozdíl dvou bodů. čtk Výsledky: Pittsburgh - Philadelphia 7:1 (5. a 35. Malkin (na obě SÝKORA), 9. a 49. SÝKORA, 25. Kennedy, 36. Marián Hossa, 56. Gill - 33. Knuble). Washington - Boston 2:1 po sam. náj. (19. Fjodorov, roz. náj. Sjomin - 31. Kobasew). Carolina - Ottawa 5:1 (11., 43. a 58. Corvo, 7. Eaves (F. Kaberle), 26. Walker - 4. Heatley). Chicago - Calgary 2:4 (11. Toews, 45. LANG - 2. Aucoin, 22. Iginla, 25. Huselius, 34. Phaneuf). Columbus - Detroit 4:3 (4. a 28. Malhotra, 27. Tollefsen, 32. Žerděv - 36. a 58. Franzén, 30. Kopecký/HAŠEK dostal za 32 minut, 4 góly, úspěšnost měl 60%). Florida - Atlanta 3:1 (3. DVOŘÁK (KREPS), 14. O. Jokinen, 41. OLESZ/VOKOUN kryl 29 střel, úspěšnost měl 96,7% - 21. Kovalčuk). San Jose - Edmonton 1:2 po sam. náj. (18. Marleau - 35. HEMSKÝ, rozh. náj. Pisani).