Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Haškovi vybrali, komu dají auto z „losovačky“

Česko

BRNO Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) včera rozhodl, komu věnuje automobil, který před Vánocemi vyhrál při diskutovaném losování vánoční tomboly. Konkrétní však stále není.

Večer pouze LN potvrdil, že výherce společně s manželkou vybrali. „Poukaz k odběru vyhraného Fordu Fiesta obdrží v následujících dnech charitativní organizace provozující hospicovou péči včetně domácí,“ sdělil. Konkrétní jméno organizace nesdělil, údajně proto, že její zástupci o daru sami netuší. „Budeme je kontaktovat v pondělí,“ oznámil. Podobné služby poskytuje na jihu Moravy například brněnský hospic sv. Alžběty či hospic v Rajhradě.

Hašek až dnes sdělí také podrobnosti o dalších žádostech, z nichž vybírali. „Nalezli jsme mezi nimi řadu dalších potřebných aktivit, které nás oslovily a které chceme do budoucna, byť ne formou daru vyhraného vozu, podpořit,“ sdělil.

Výhru z tomboly, kvůli níž byli aktéři večera podezřívání z manipulace, tento týden předá dál také primátor Roman Onderka. Ten se svou partnerkou Barborou Javorovou vyhrál zájezd all inclusive do Egypta, který však věnují do tomboly plesu. Ten se uskuteční v hotelu Voroněž – tedy tam, kde o Vánocích vyhráli. „Výtěžek tomboly poputuje na Kociánku do ústavu pro tělesně postiženou mládež,“ potvrdil Onderka. Přesun daru zvolil proto, že zájezd pro dvě osoby by těžko mohl věnovat například dětem v domově.

ČSSD má v brněnské vánoční tombole štěstí Při předvánočním galavečeru, jehož se účastní brněnské osobnosti a podnikatelé, prodali pořadatelé 998 losů po 299 korunách. Primátor vyhrál zájezd a hned poté právě on vylosoval stranického kolegu Haška jako výherce automobilu. Oba odmítli, že by vyhráli manipulací, pořadatelé připomněli, že na losování kromě stovek lidí v sále dohlíželi i zástupci finančního ředitelství a notář. V minulých letech tak vyhráli hlavní ceny i zástupci jiných stran, ale také například senátor ČSSD Miloš Janeček.

Pro pořadatele je tombola uzavřenou věcí. Zdůraznili, že za sedmnáct let se na stejné akci pro zdravotnictví vybralo deset milionů korun.

Autor: