Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Hejduk pečetil výhru Lavin

NHL: VELIKONOČNÍ NADÍLKA V MONTREALU

NEW YORK Důležitý krok k postupu do play off udělali hokejisté Colorada, kteří v utkání NHL porazili i díky trefě Milana Hejduka (vlevo) divizního rivala Calgary 2:0, a přerušili sérii čtyř porážek. V tabulce Západní konference tak Laviny uhájily tříbodový náskok před devátým Edmontonem, jenž zvítězil nad Minnesotou 5:3. Skóre zápasu v Denveru otevřel Jordan Leopold, který ve 27. minutě využil přesilovou hru a připsal si gól po téměř tříměsíční odmlce. Hejduk pojistil vítězství Avalanche druhým gólem v 53. minutě. Hvězdou večera se stal brankář Jose Theodore, který zlikvidoval všech 23 střel a potřetí v sezoně vychytal čisté konto. Velikonoční gólovou nadílku přichystali fanouškům ve vyprodané hale Bell Centre v Montrealu domácí Canadiens a Ottawa. V kanadském derby padlo celkem dvanáct branek a z vítězství 7:5 se nakonec radoval Montreal. Canadiens vedli po dvou třetinách už 7:1, hostující Senators však v třetí třetině čtyřmi góly porážku zmírnili. Možnost zajistit si s předstihem účast ve vyřazovacích bojích promarnil Pittsburgh, který nenavázal na sobotní sedmigólový triumf nad New Jersey a prohrál na ledě New Yorku Islanders 1:4. Jedinou branku Penguins vstřelil Petr Sýkora, který ve 4. minutě úvodní třetiny vyrovnal na 1:1.