5. května 2019 11:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hledač pokladů nalezl na Šumpersku dvě bedny s trhavinou z druhé světové války

Munice bude převezena k bezpečné likvidaci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Munice bude převezena k bezpečné likvidaci. | foto: Twitter: Policie ČR.

Šumperk Na dvě krabice s trhavinou včetně německých útočných granátů z období druhé světové války narazil v sobotu v lese u Hanušovic na Šumpersku pomocí detektoru kovů takzvaný hledač pokladů. Na místo byl přivolán pyrotechnik, trhavinu nakonec zneškodnil v nedalekém lomu. Informovala o tom v neděli policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Krabice se zhruba 70 let starou municí objevil muž v sobotu odpoledne v lesním porostu v části zvané Žleb. Na místo zavolal policisty, ti nakonec povolali pyrotechnika. „Zjistilo se, že se jedná o roznětky, zápalné šňůry, plastickou trhavinu, dynamit, dva německé útočné granáty a další trhaviny, které pochází z druhé světové války,“ uvedla policejní mluvčí.

Kvůli tomu, že byl stav trhavin špatný, rozhodl pyrotechnik o jejich likvidaci v kamenolomu v Hanušovicích. „Byl kontaktován vedoucí kamenolomu, který dal souhlas se zneškodněním nálezu,“ dodala policejní mluvčí. Následně byly trhaviny zlikvidovány.

ČTK
A. Prst Werwolf? 15:42 5.5.2019

Najdete na Lidovky.cz