Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Hokejisté Budějovic odskočili Slavii o čtyři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE V předehrávaném duelu 40. kola extraligy porazili hokejisté Českých Budějovic Slavii 3:2 po samostatných nájezdech a nejlepším možným způsobem přispěli k včerejšímu 80. výročí založení klubu.

Č. Budějovice-Slavia 3:2 SN Díky rozhodujícímu nájezdu Jiřího Šimánka si zároveň upevnili vedení v tabulce, Pražané jsou druzí se ztrátou čtyř bodů.

Kouč Jihočechů Josef Jandač vyl s výsledkem pochopitelně spokojen. „Věděli jsme, že Slavie není v optimálním rozpoložení a snažili jsme se rozhodnout v základní hrací době. V zápase bylo vidět hodně taktiky, mužstva se dobře znají ze sérií play off,“ zavzpomínal na vyřazovací zápasy. „Mrzí nás, že jsme neudrželi náskok, ale jsme rádi, že se nám alespoň povedlo letos poprvé vyhrát na nájezdy.“

Slávistický Jiří Kalous viděl hlavně od druhé třetiny rušné utkání se šancemi na obou stranách. „Bohužel jsme jen dotahovali. V závěru se k nám přiklonilo štěstí, že jsme neinkasovali. Bod z ledu lídra je pro nás cenný,“ dodal. Branky a nahrávky: 6. L. Květoň (Toman), 39. V. Hübl (Gřegořek), roz. sam. náj. Šimánek - 26. Sup (Rataj), 47. Bednář (Červenka). Rozhodčí: Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 6421. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 - 0:0.

Dnešní program 40. kola extraligy - 17: Plzeň-Vítkovice, 17.30: Kladno-Třinec, ZnojmoLitvínov, Ústí nad Labem-Liberec, 18: Karlovy Vary-Pardubice, předehráno -Sparta-Zlín 4:2.

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 39 5 6 6 22 76:144 33

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry