Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Horník zraněný v dole na Karvinsku má hluboké popáleniny na polovině těla. Zůstává v kritickém stavu

Česko

  11:41
Ostrava - Horník, který při čtvrtečním výbuchu metanu v Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku utrpěl hluboké popáleniny na polovině těla, zůstává v kritickém stavu. Oproti pondělí, kdy lékaři zaregistrovali náznaky drobného zlepšení, se jeho stav nezměnil. Podobné to je i u druhého, méně zraněného horníka. Jeho stav je stabilizovaný. Informovala o tom mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě Naďa Chattová.

Ze záchranných prací. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Vážněji zraněný horník má hluboké popáleniny přibližně na polovině těla. „Zůstává dál v kritickém stavu. Situace se nezměnila,“ řekla. I u něj ale lékaři v pondělí zaznamenali mírné zlepšení.

‚Tátové se na Vánoce ve dveřích už neobjeví.‘ Lidé reagují na tragédii dolu na Karvinsku

Při důlním neštěstí zemřelo 13 lidí, deset dalších utrpělo zranění. Tři zranění skončili v nemocnicích, z toho dva v ostravské fakultní nemocnici. Třetí zraněný horník, který byl po výbuchu převezen do nemocnice v Karviné-Ráji, je od pátku v domácím ošetřování.

Důl je nyní uzavřen, 800 zaměstnanců ze dvou směn zůstalo doma. Těžba bude obnovena 27. prosince. Prostor zasažený výbuchem zůstane zatím uzavřen speciálními hrázemi.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!