Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Muž, který v hotelu ukradl patnáctery nástěnné hodiny, se sám přihlásil policii

Policie ČR

Policie ČR foto: Ota Bartovský, MAFRA

Patnáct kusů nástěnných hodin si z hotelu Krystal v pražském Veleslavíně odnesl muž, který jej v polovině dubna navštívil spolu se dvěma dětmi. Způsobil škodu přes 70 tisíc korun. Hodiny si poskládal do připravených tašek a odešel. Podezřelého zachytily bezpečnostní kamery, po zveřejnění pátrací relace v médiích se sám přihlásil na policejní služebnu.
  9:59

„Muž prošel všechna patra hotelu a z každého z nich odcizil nástěnné hodiny, které uložil do připravených tašek. Ve chvíli, kdy ze stěny sejmul poslední patnáctý kus, odešel neznámo kam,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina. Dodal, že muž způsobil škodu za více než 70 tisíc korun.

Pachatele velmi dobře zachytily kamery, jejichž záznamy policisté zajistili. Protože se ale muže nedařilo vypátrat, žádali policisté o pomoc širokou veřejnost. Ve stejný den, kdy pátrání vyhlásili, se jim podezřelý muž sám ozval.

„Děkujeme médiím za pomoc s pátráním. Po zveřejnění článku s pátrací relací se přišel na služebnu policie přihlásit sám,“ oznámil mluvčí Hrdina.

Dodal, že pachateli krádeže hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Autor:
Témata: hotel, Veleslavín

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...