Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hráči Tampy letí do Prahy

Česko

Časovku vyhrál Němec Grabsch

Dnes se v Česku objeví první zámořský celek * Dva zápasy NHL se uskuteční příští víkend

PRAHA Hokejisté Tampy Bay už jsou na cestě do Prahy.

Václav Prospal, Vincent Lecavalier či Martin St. Louis a zbytek týmu zámořské hokejové NHL by měli přiletět do Česka klubovým speciálem dnes krátce po poledni z New Yorku.

A pokud přiletí včas, tak si ještě dnes hokejisté Tampy zatrénují vO2 areně, kde se příští sobotu a neděli utkají dvakrát v ostrém startu NHL s New York Rangers.

„Sedmdesát lidí akci připravuje. Na devadesát pět procent jsme připraveni,“ prohlásil Miroslav Šafařík z pořádající agentury Česká sportovní.

Vedení NHL poslalo do Prahy tlusté manuály, podle kterých musí být vše připraveno do nejmenších detailů: od zajištění ochrany při ubytování hráčů po přesné rozměry kluziště a rozmístění reklam až po napětí v elektrických zásuvkách v tiskovém středisku.

Vše musí být jako v Americe.

„Jen bezpečnostní manuál je tlustší než skripta na anatomii,“ přiblížil Karel Tejkal, mluvčí České sportovní.

Čeští pořadatelé vymysleli řadu doprovodných akcí, ale ze zámoří přišlo jasné stop. „Brzy jsme byli zaraženi. Nejde o žádnou exhibici, nýbrž o regulérní zápasy NHL. Musíme se přizpůsobit striktním pravidlům,“ popisoval Šafařík.

Utkání v režii NHL Hokejisté Tampy se v Praze zatím moc dlouho nezdrží, v neděli totiž hrají exhibiční duel v Berlíně, v úterý další v Bratislavě. Po něm by se měli vrátit do Prahy.

A ve středu by měly hvězdy světového hokeje zavítat do pražského Jedličkova ústavu.

A pak už vypukne hokejové třeštění, na jehož konci bude premiéra NHL v Česku.

Do Prahy totiž dorazí i New York Rangers s největší hvězdou, švédským gólmanem Henrikem Lundqvistem. Rangers ještě ve středu hrají ve švýcarském Bernu zápas s ruským Magnitogorskem o nově zavedený Victoria Cup.

Ve čtvrtek se Tampa i NY Rangers představí na trénincích otevřených pro veřejnost, na audienci je pozval premiér Topolánek i americká ambasáda. „Utkání samotná pak budou plně v režii NHL. Lidé budou překvapeni,“ sliboval Šafařík.

Po vzoru NHL bude celý led bílý, jen s logem zámořské soutěže ve středovém kruhu. Oba týmy ujišťují, že půjde opravdu o ostrý boj, a ne o žádné oťukávání z úvodu sezony. „Těší se sem,“ řekl Šafařík.

V dresu Rangers možná vyjede na led i Petr Nedvěd, který po loňské mizerné sezoně nenašel v české extralize angažmá a nyní se pere o místo v sestavě v přípravném kempu.

***

Hvězdy, které

se v Praze objeví

TAMPA BAY

Vincent Lecavalier útočník

Martin St. Louis útočník

Václav PROSPAL útočník

Radim VRBATA útočník

Olaf Kölzig brankář

NY Rangers

Chris Drury útočník

Scott Gomez útočník

Markus Näslund útočník

Petr PRŮCHA útočník

Wade Redden obránce

Michal ROZSÍVAL obránce

Henrik Lundqvist brankář

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!