Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

HRDINOVÉ KOLA

1. Radek Sňozík (Bohemians 1905) Právě díky přičinění třiatřicetiletého gólmana si mohli fotbalisté Bohemians 1905 odvézt z Mladé Boleslavi první ligové vítězství v této sezoně. Brankář neustále deprimoval útočníky soupeře čarovnými zákroky a neudělal jedinou chybu. Párkrát ho však zachránila branková konstrukce.

2. David Zoubek (Bohemians Praha) V 50. minutě zápasu s Libercem dokonal pětatřicetiletý záložník přízemní střelou ze čtrnácti metrů obrat. Zařídil tak premiérové body na konto střížkovských Bohemians. 3. Tomáš Mičola (Baník Ostrava) Svým druhým gólem v sezoně nahlodal sebevědomí do té doby vedoucích fotbalistů Českých Budějovic, když se šest minut před koncem zápasu prosadil mezi dvěma obránci.

UDÁLOSTI KOLA

První ligové výhry Bohemek. Posledním týmem, který v novém ročníku nejvyšší fotbalové soutěže nepoznal vítězství, zůstává Kladno. Po bodech lačnící Bohemians Praha a Bohemians 1905 se konečně dočkali. Střížkovští Bohemians si po pěti porážkách v řadě poradili na Strahově s Libercem, jenž se nevzpamatoval z ostudného vyřazení v Evropské lize. Vršovičtí Bohemians zase šokovali gólem v poslední minutě Mladou Boleslav.

Baník otočil zápas v Českých Budějovicích.

Až do 84. minuty drželi fotbalisté Českých Budějovic před domácím publikem nadějný výsledek 1:0. Jenže strach o potřebné body je nakonec porazil. Pasivní defenzivy využil ostravský Baník a uštědřil soupeři krutou lekci, když skóroval dvakrát během závěrečných šesti minut a odvezl si již zdánlivě ztracené vítězství.