Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hřebeny Jeseníků zasypal sníh, záchranáři varují běžkaře

Česko

  12:51
PRAHA - Záchranáři z Jeseníků doporučují příznivcům běžek obezřetnost při hřebenových túrách. Ve vrcholových partiích silně fouká a sněží, řekl dispečer horské služby Martin Chalupa. V Jeseníkách nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Sesuv lavin hrozí pouze mimo turistické trasy.

Jeseníky - 14.10.2009 foto: ČTK

"Na hřebenu vane nárazový vítr, navíc sněží. Podmínky nejsou ideální, proti větru se špatně chodí. Běžkaři by určitě měli rozvrhnout své síly a měli by mít kvalitní oblečení," uvedl dispečer.

Ve vrcholových partiích Jeseníků nyní leží asi 170 centimetrů sněhu. V provozu jsou nadále například horská střediska Ovčárna, Červenohorské sedlo, Ramzová a Karlov.

Lavinové nebezpečí se v Jeseníkách a v oblasti Králického Sněžníku týká pouze vyznačených katastrů. Jmenovitě Velkého a Malého kotle, žlebů vrcholu Kamzičník, Červené hory a žlebu u pramene Moravy. Všechny katastry se nacházejí mimo turistické trasy. Pokud lidé doporučení horské služby respektují, nebezpečí jim nehrozí.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...