Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hříšníci jsou zpátky. Hašek zrušil „klatbu“

Česko

PRAHA O prohřešcích z minulosti se už nebude Ivan Hašek bavit. První nominace šéfa fotbalového svazu a trenéra národního týmu zrušila definitivně „klatbu“ nad šesticí potrestaných hráčů. Za účast na večírku po dubnové prohře se Slovenskem dostali od minulého vedení neomezený distanc.

Někteří z nich dostanou možnost odčinit svoje zaváhání proti stejnému soupeři příští měsíc v kvalifikační odvetě. Už příští týden v přátelském utkání s Belgií mohou nastoupit útočníci Milan Baroš a Václav Svěrkoš. „Nechci o nich mluvit jako o hříšnících, ale jako o hráčích, kteří mají odpovídající formu a chuť reprezentovat,“ vysvětlil Hašek svůj nový pohled.

Z dalších čtyř účastníků bulvárním tiskem odhalené oslavy se nikdo do včera zveřejněné nominace nevešel. Radoslav Kováč je ve fázi shánění dalšího angažmá. „V poslední době neodehrál žádné utkání,“ vysvětlil Hašek, proč defenzivního univerzála vynechal. Záložník Readingu Marek Matějovský z širší reprezentační nominace úplně vypadl, mezi náhradníky se alespoň udržel útočník Frankfurtu Martin Fenin.

Otevřené dveře by našel obránce Tomáš Ujfaluši, ale ten reprezentaci odmítl a zatím nezměnil názor. „Uvítal bych, kdyby se to stalo, ale nyní o tom nemám žádné zprávy,“ řekl Hašek.

Zpátky do nominace si kouč vytáhl dva hráče, kteří byli dlouho opomíjeni. Jiří Štajner hrající za Hannover dostane možnost obléknout český dres po třech letech, opora Besiktase Tomáš Sivok zase může přidat teprve pátý start za poslední čtyři roky.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!