Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nehoda uzavřela D1 u Větrného Jeníkova, kolona měla pět kilometrů

Česko

  13:12aktualizováno  14:21
Nehoda dvou aut u Větrného Jeníkova na Jihlavsku zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Prahu. Zraněnou ženu přepravil do nemocnice vrtulník. Jen chvíli předtím odstranily záchranné složky nehodu v protisměru na 74. kilometru u Čechtic.

K vážné nehodě se zraněním došlo na 106. kilometru D1. (27. května 2023) foto: dopravniinfo.cz

Auta se u Větrného Jeníkova na 106. kilometru dálnice ve směru na Prahu srazila pár minut před polednem. Dálnice byla v místě přibližně hodinu a půl uzavřená, vytvořila se za ní asi pětikilometrová kolona.

„Srazila se tam dvě osobní auta. Provoz na dálnici byl zcela uzavřen. Chvilku před půl druhou se podařilo obnovit provoz přídavným jízdním pruhem a kolona se začala pomalu rozjíždět,“ sdělila o policejní mluvčí Michaela Lébrová.

V péči zdravotníků skončil ještě další účastník nehody. „Na místo nehody jsme kromě pozemních posádek vyslali i vrtulník. Naštěstí obě zranění byla nakonec lehká. Ženu přepravil vrtulník do jihlavské nemocnice, zraněný muž putoval tamtéž pozemní cestou,“ sdělil mluvčí krajské záchranky Petr Janáček.

První nehoda omezila provoz na dvě hodiny

První nehoda se stala patnáct minut před desátou hodinou poblíž obce Dunice, zhruba patnáct kilometrů před Humpolcem, nedaleko sjezdu na Čechtice.

„V místě se srazila tři auta, událost se obešla bez zranění. U žádného z řidičů dechová zkouška neprokázala alkohol. Dálnice nebyla uzavřená, byl tam pouze omezený průjezd z důvodu odtahu či odklízení vozidel,“ sdělil iDNES.cz mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Za nehodou se vytvořila asi kilometrová kolona pomalu popojíždějících aut. Havarovaná vozidla naložili a odvezli pracovníci odtahové služby. Plně obnovit provoz se podařilo zhruba dvě hodiny po střetu.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...