19. března 2018 7:57, aktualizováno  12:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hromadná nehoda zastavila dopravu na pět hodin. Na dálnici D1 se už jezdí

V místě hromadné havárie hořel kamion, který ležel přes dva pruhy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V místě hromadné havárie hořel kamion, který ležel přes dva pruhy. | foto: ČTK

Na dálnici D1 mezi exity na Butovice a Hladké Životice na Novojičínsku se ráno stala hromadná dopravní nehoda sedmi aut. Šlo o kolizi dvou kamionů a dalších pěti osobních vozidel. Při nehodě byli čtyři lidé zraněni, na místě musel zasahovat vrtulník, který jednoho ze zraněných přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě. Na dálnici D1 byl po pěti hodinách plně obnoven provoz.

Ještě před touto velkou nehodou jsou na dálnici od 319. kilometru další menší nehody. „Byli tam čtyři zranění lidé, všichni ve středním věku. Utrpěli středně těžká zranění, ale byli při vědomí. Jednalo se o poranění hrudníku a končetin,“ uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

V tuto chvíli je dálnice uzavřena od kilometru 342 ve směru na Brno a vozidla...
Při nehodě byli čtyři lidé zraněni, na místě musel zasahovat vrtulník.

V místě hromadné havárie hořel také kamion, který ležel přes dva pruhy. „V tuto chvíli je dálnice uzavřena od kilometru 342 ve směru na Brno a vozidla jsou odkláněna. Dálnice kolem místa nehody, ve směru na Ostravu, je se zvýšenou opatrností průjezdná. V tuto chvíli policisté odklánějí dopravu i na dalších místech. Kamiony budou odkláněny na kilometru 361 ve směru na Frýdek-Místek,“ uvedla Viačková. 

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz