Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Hudler pomohl Detroitu gólem

NEW YORK Český hokejista Jiří Hudler přispěl jedním gólem k výhře Detroitu 3:0 na ledě Nashvillu, díky které jeho tým postoupil do druhého kola play off NHL. Nejlepší celek základní části vyhrál sérii 4:2 na zápasy.

Oporou Nashvillu v sérii s favorizovaným Detroitem byl brankář Dan Ellis, ale v neděli si vybral slabší chvilku. Ve 34. minutě podcenil nahození Nicklase Lidströma zpoza červené čáry, kterým se dostal Detroit do vedení 1:0. „Nešťastně se to přede mnou odrazilo do horního růžku. V této situaci už s tím nemůžete mnoho dělat,“ uvedl Ellis, jenž v utkání kryl 40 střel.

Vzápětí měli Predators příležitost vyrovnat, ale v 54 sekund dlouhé přesilové hře pět na tři se jim nedařilo. „Vystřelili jenom dvakrát. Výborně jsme blokovali jejich pokusy, odvedli jsme pravděpodobně nejlepší práci v sezoně,“ liboval si gólman Detroitu Chris Osgood, jenž ve druhém utkání za sebou dostal přednost před Dominikem Haškem. Gólovou pojistku Red Wings přidal v úvodu třetí části Hudler.

Do semifinále Západní konference se probojovali poprvé od roku 2003 i hráči Dallasu na úkor obhájce trofeje Anaheimu. Rozhodnutí o postupujícím nepadlo v Calgary, kde domácí výhrou 2:0 nad San Jose vyrovnali stav série na 3:3. Kanadský klub nasměroval k úspěchu ve 12. minutě Nolan a v poslední minutě druhé třetiny zvýšil Langkow.

Výsledky - 1. kolo play off , Západní konference: Nashville - Detroit 0:3 (34. Lidström, 44. HUDLER, 60. Rafalski), konečný stav série: 2:4. Calgary - San Jose 2:0 (12. Nolan, 40. Langkow), stav série: 3:3. Dallas - Anaheim 4:1 (42. Robidas, 43. Barnes, 58. Eriksson, 60. Modano - 23. Perry), konečný stav série: 4:2.