Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Hudler přispěl k detroitské kanonádě

NEW YORK Hokejisté Detroitu dali v sobotním utkání NHL definitivně zapomenout na lednovou sérii pěti porážek. Hráči Red Wings rozstříleli Edmonton 8:3 a připsali si třetí vítězství za sebou. Dvěma asistencemi se pod kanonádu podepsal i český útočník Jiří Hudler.

Detroit rozhodl o svém triumfu už v první třetině, kterou vyhrál 5:0, když vstřelil tři góly během úvodních šesti minut. „Myslím, že to byla naše nejlepší třetina v sezoně,“ prohlásil Daniel Cleary, který v šesté minutě zvýšil na 3:0. „Efektivní byly všechny čtyři formace, přestříleli jsme je (16:5), dařilo se nám i v přesilových hrách,“ vyjmenoval Cleary.

Ve dvanácti sobotních zápasech se z českých hokejistů střelecky prosadil pouze Martin Havlát. Svým 17. gólem v sezoně však rodák z Mladé Boleslavi jen zmírnil vysokou porážku Chicaga 3:7 na ledě Vancouveru.

Duel měl velmi podobný průběh jako utkání v Detroitu. Vancouver během prvních tří minut získal dvoubrankový náskok a v průběhu druhé třetiny rovněž vedl 6:0, než ve 39. minutě zaznamenal první gól Blackhawks ve vlastním oslabení Kris Versteeg. Ve třetím dějství Chicago snížilo na tříbrankový rozdíl, jenže poslední slovo měl střelec dvou gólů Vancouveru Ryan Kesler.

Už v pátek potvrdil Petr Sýkora střeleckou formu a svým 21. gólem v sezoně se podílel na vítězství Pittsburghu 4:1 nad Columbusem. Bodově se dařilo i Patriku Eliášovi, který se díky dvěma asistencím dál drží v elitní desítce kanadského bodování celé NHL.

Pátek: Buffalo – Montreal 3:2 (21. ŠPAČEK, 33. Paetsch, 45. Connolly - 31. S. Koivu, 57. HAMRLÍK). Pittsburgh – Columbus 4:1 (26. a 36. Letang, 29. SÝKORA, 60. Crosby -50. Tjutin). Dallas – NY Rangers 10:2 (15. a 39. Ribeiro, 56. a 58. Neal, 5. Sutherby, 19. B. Richards, 45. Lehtinen, 51. Brunnström, 52. Ott, 52. Sydor - 4. a 24. Žerděv (na druhou ROZSÍVAL). Minnesota – Nashville 0:2 (33. Arnott, 42. Legwand). Atlanta – New Jersey 1:5 (23. Armstrong - 5. Zajac, 11. Madden (ELIÁŠ), 12. Clarkson, 24. Parise (ELIÁŠ), 29. Gionta).

Sobota: Boston – Philadelphia 3:4p (4. Savard, 19. Bitz, 20. Kobasew - 15. Gagne, 23. Metropolit, 27. Hartnell, 64. Jones). Detroit – Edmonton 8:3 (2. Rafalski (HUDLER), 4. Lebda, 6. Cleary, 14. Hossa (HUDLER), 19. Dacjuk, 40. Lidström, 56. Samuelsson, 56. Leino - 44. Stortini, 48. Penner, 52. Pouliot (ŠMÍD). Calgary – Anaheim 1:2 (54. Cammalleri - 5. Ryan, 40. Perry). Montreal – Toronto 2:5 (21. D'Agostini, 52. Kostopoulos -44. a 50. J. Blake, 15. Schenn, 23. Kuljomin (KUBINA), 59. Finger). Ottawa – Buffalo 3:2sn (31. Foligno, 38. Vermette, rozh. náj. Fisher - 42. Mair, 48. Stafford). Vancouver – Chicago 7:3 (14. a 54. Kesler, 1. H. Sedin, 4. Sundin, 23. Bernier, 26. D. Sedin, 33. Edler - 39. Versteeg, 48. Burish, 50. HAVLÁT). Washington – Florida 3:1 (41. a 60. Green, 1. Fehr (FLEISCHMANN) - 9. Ballard). VOKOUN odchytal za Floridu 59 minut, z 38 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,7%. Tampa Bay – NY Islanders 1:0 (54. Roberts). Columbus – San Jose 3:2p (2. Williams, 10. Nash (KLESLA), 62. Bäckman (HEJDA) - 21. Setoguchi, 57. Ehrhoff). St. Louis – Colorado 4:1 (21. Oshie, 25. Tkachuk, 25. Boyes, 41. Perron - 12. Stewart). Phoenix – Carolina 2:7 (7. Goertzen (Z. MICHÁLEK), 30. Doan - 2. a 40. T. Ruutu, 23. E. Staal, 36. Cullen, 44. Eaves, 50. Samsonov, 58. Larose). New Jersey – Los Angeles 1:3 (51. Zubrus (ELIÁŠ) - 31. Stoll, 33. Kopitar, 35. O´Sullvan u tr. střílení)