Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hušák dál odmítá rezignovat

Česko

Šéf Sazky věří tomu, že jej soud pověří po vyhlášení úpadku Sazky reorganizací firmy

PRAHA Šéf Sazky Aleš Hušák se nechce vzdát své moci a rezignovat prý rozhodně nehodlá.,,Uvažoval jsem o rezignaci, ale podpořil mě majoritní akcionář, proto mu v dalším boji pomohu,“ vysvětlil Hušák. Majoritním akcionářem Sazky je Český svaz tělesné výchovy (ČSTV). Hušák dokonce věří tomu, že soud jej pověří po vyhlášení úpadku Sazky reorganizací firmy. „Je otázka, jestli reorganizační plán budou podávat věřitelé, nebo dlužník. V každém případě ho musí věřitelé schválit. A ti ho neschválí,“ říká dosud největší věřitel Sazky Radovan Vítek, který své pohledávky prodal skupině PPF Petra Kellnera. Druhým největším věřitelem po PPF je KKCG Karla Komárka. Představenstvo Sazky v pondělí konstatovalo, že loterijní firma je v úpadku. Pověřilo Hušáka, aby se připojil k insolvenčnímu návrhu, který podal už v pátek místopředseda představenstva společnosti Roman Ječmínek. Hušák však chce s podáním insolvenčního návrhu počkat do pátku. Stále se totiž nevzdává naděje, že soud přece jen schválí přijetí úvěru od společnosti Gladiolus, za níž stojí Penta a E-Invest Martina Ulčáka.

Problémy s přijímáním i vyplácením výher každopádně pokračují. Na mnoha místech totiž terminály loterijní firmy stále nefungují. V úterý jich přijímalo tikety 5900 z celkových 6500. Mnoho provozovatelů navíc zadržuje tržby, protože mají u Sazky složené mnohatisícové kauce.

„Dostali jsme podněty, že sázející nedostávají své výhry,“ řekl LN ředitel Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi ministerstva financí Karel Korynta. „Dalším problémem je, že v rámci kurzového sázení byl sázejícím zamezen přístup k jejich účtům,“ dodává.

Vyplývá to z předběžných výsledků kontroly, kterou do Sazky poslalo ministerstvo financí. Podle ministra Miroslava Kalouska dávají důvod, aby stát zahájil správní řízení o odejmutí licence Sazce. „Správní řízení zahájíme v nejbližší době, může to být už zítra. Výsledek zatím nechceme předjímat,“ upřesňuje mluvčí MF Ondřej Jakob. Správní řízení by mělo trvat dva měsíce a jeho výsledkem může, i nemusí být rozhodnutí o odejmutí licence.

Hušák však v kontrastu s těmito problémy tvrdí: „Sazka dál funguje, loterijní činnost běží, o obnovení neloterijní činnosti jednáme. Všechny výhry vyplácíme.“ Ale kde na výhry loterijní firma bere? Podle svého šéfa má Sazka na účtech několik milionů korun. Potíže jsou nejen se sázkovými tikety, ale i s prodejem vstupenek.

Například sportovní klub HC Slavia Praha, který své domácí zápasy hraje v O2 areně, prodává lístky výhradně přes Sazku. Jak připustil manažer Slavie Jan Kratochvíl, klub kvůli tomu musel od pondělka spustit přímý prodej přímo přes pokladny O2 areny.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách
Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách

Také jste radši, když si děti oblíbí hezkou českou písničku místo nějaké v angličtině? Pak se vám rozhodně bude líbit tahle rybičková písnička od...