Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězdami TýTý Gott a Čáslavský

Česko

PRAHA Absolutním vítězem ankety popularity osobností televizní obrazovky TýTý se v sobotu stal Karel Gott. Vyhrál i mezi zpěváky.

Nejoblíbenějším pořadem roku 2009 byla v pražském Divadle na Vinohradech vyhlášena talk-show Karla Šípa Všechnopárty, kterou vysílá Česká televize (ČT). Šíp, který moderoval také sobotní večer, získal i cenu v kategorii Osobnost televizní zábavy. Mezi seriály kraloval retro seriál ČT Vyprávěj.

Vítězi hereckých kategorií se stali stejně jako loni herci ze seriálu televize Nova Ulice Rudolf Hrušínský a Hana Maciuchová. Mezi zpěvačkami bodovala Lucie Vondráčková. Osobností zpravodajství byl zvolen moderátor Televizních novin TV Nova Karel Voříšek a osobností publicistiky už potřetí moderátor ČT Václav Moravec. Do televizní Dvorany slávy byl uveden filmový historik Karel Čáslavský. Objevem roku je vítěz pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr. Pětatřicetinásobný Zlatý a Český slavík Gott své fanoušky nezklamal, když na ceremoniál osobně přišel i přesto, že začátkem týdne prodělal operaci páteře. V kategorii Nejpopulárnější zpěvák vítězí od roku 1991.

Šíp, který se musel vyrovnat i s tím, že mu při prvním vstupu dlouhé minuty nefungoval mikroport, zase svými pohotovými reakcemi potvrdil, že přízvisko „bavič“ nemá nadarmo. „Tentokrát jsem se toho tak trošku obával; protože co v takové chvíli říci, abych se neopakoval.“ „Přeci jen mi jde zpívání lépe než řečnění,“ komentoval své už tradiční vítězství Gott, který v závěru ceremoniálu zazpíval s Lucií Bílou.

Lucie Vondráčková, loni druhá v Českém slavíkovi, neskrývala dojetí. „Moc děkuji za nejkrásnější zrcátko na celém světě. Přála bych té, která tady bude stát příští rok, aby se jí taky tak klepal hlas a byla stejně šťastná,“ uvedla. Hana Maciuchová byla při děkování stručná. „Jste grandi,“ vzkázala svým fanouškům. Když Jiřina Jirásková uváděla do Dvorany slávy Karla Čáslavského, konstatovala, že mezi její osobnosti stejně už dávno patří. „Získal jste úctu a obdiv odborníků, jste miláčkem široké veřejnosti,“ dodala. Čáslavský označil tuto slavnostní chvíli za paradox, když celý život pracuje ve filmovém archivu, a přesto vstoupil do televizní dvorany. „Mou celoživotní láskou jsou celovečerní filmy. Dělám to 47 let a podařilo se mi propojit archiv s televizí i národní historií,“ poznamenal. Šíp divákům za cenu vynadal Moderátor Šíp na rozdíl od všech děkujících ale televizním divákům vynadal, že ho ocenili teprve teď. „Dříve po mně ani pes neštěknul, jak já si to mám užívat v těchto letech,“ podotkl. Cena ho tak rozhodila, že podlehl nervozitě a jednu z kategorií téměř přeskočil. Televizní zábavu navíc Šíp označil navzdory svému úspěchu za nejsmutnější kategorii, jíž se věnuje už jen pár otrlých jedinců. „A ti to sami nevytrhneme,“ dodal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!