Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hvězdou Alternativy bude Hector Zazou

Česko

FESTIVAL

PRAHA Francouzský hudební skladatel a experimentátor Hector Zazou bude hlavní hvězdou mezinárodního hudebního festivalu Alternativa, který se uskuteční od 23. do 30. listopadu v Divadle Archa a pražských klubech Kaštan, Delta a Vagon. Přehlídku, zaměřenou na mapování okrajových hudebních žánrů, sdružení letos uspořádá již popatnácté.

„Festival je zaměřený na alternativní hudební žánry, které, ač nejsou středním proudem, rok od roku získávají větší okruh příznivců,“ uvedla Adéla Kebrdlová ze sdružení Unijazz. „V programu festivalu dostává prostor jazz, world music, alternativní rock, experimentální elektronika, soudobá vážná hudba a nejrůznější typy hudebních fúzí, přičemž ve výběru účinkujících souborů či projektů je kladen důraz především na osobitost jejich uměleckého vyjádření,“ vysvětlila.

Na festivalu dále vystoupí brněnská skupina Ještě jsme se nedohodli s bubeníkem Pavlem Fajtem nebo Mikoláš Chadima s Pavlem Richtrem, kteří předvedou „improvizovaný hudební dialog“. Undergroundová kapela BBP představí písně z nového alba, nazvaného Tolik štěstí. Nové hudební projekty představí Malá Alternativa v klubu Kaštan.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!