Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

I druhou oslavu si slávisté užili

Česko

Fotbalisté pražské Slavie znovu třímali pohár pro mistra české ligy, který před necelým měsícem vrátili na svaz. Byl to na první pohled emotivní zážitek, na ten druhý spíš formalita pro kamery a fanoušky.

PRAHA Na hlavu slávistů dopadaly bílé a červené třpytky, pyrotechnika produkovala efektní jiskry, fanoušci v Edenu hlasitě skandovali a šampaňské teklo proudem. Vše doprovázela nahrávka písně We Are The Champions.

Ty pravé oslavy mistrovského titulu ale proběhly už před čtrnácti dny, kdy si Slavia zajistila titul v předstihu po vítězství na Žižkově. „Tam to bylo nejspontánnější, ale dneska je to taky dobrý. Hlavně kvůli fantastické atmosféře v publiku. Ještě si to pořádně užijeme,“ věřil útočník Pavel Fořt po sobotní remíze 2:2 s Libercem.

„Už dva týdny víme, že budeme mistry. Pořád je to nádherný pocit, ale stálo by za zvážení, aby se s pohárem slavilo hned poté, co má tým jistotu titulu,“ připustil kapitán sešívaných Erich Brabec, že mu chybí víc bezprostřednosti. Se spoluhráči opakovali svá dřívější slova o tom, jak je obhajoba ligového prvenství vždycky těžší.

Slavia chtěla vyjít vstříc svým příznivcům, kteří ji celou sezonu z ochozů popoháněli za výsledky a tak se pohár předával přímo uprostřed hřiště.

„Nevcházejte na hrací plochu,“ prosil tiskový mluvčí Ondřej Zlámal marně fanoušky přes mikrofon během ceremoniálu.

Fanouškovská kaňka na závěr Několik desítek nadšených příznivců se prodralo na hřiště a zamířilo ke slavícím hráčům. Pořadatelská služba rychle zareagovala a udělala kolem hráčů ochranný kruh. Po chvilkové skrumáži se však na výzvu hlasatele vrátili zpátky na svá místa. „Nelekl jsem se. Fanoušci jsou většinou inteligentní a vraceli se do ochozů,“ zachoval chladnou hlavu Martin Vaniak.

Zbytek kotle ale pochopení pro výtržníky neměl a strhla se drobná potyčka mezi slávistickými fanoušky. „Malinko narušili oslavy. Došlo ke rvačce a to je škoda. Za celou sezonu si zaslouží absolutorium a tímhle to pokazí. Taková kaňka na závěr,“ kroutil hlavou Brabec.

Pak už hráčům nic nebránilo plně se oddat mistrovské euforii. „Máme organizovanou akci s vedením mužstva ve Žlutých lázních. Až doslavíme s fanoušky, povinně se tam všichni přesouváme,“ prozradil Vaniak, kam vedly další kroky hráčů, než se definitivně rozutekli na dovolenou. Jen trenér Karel Jarolím měl jiné myšlenky – lámal si hlavu s plány na příští sezonu. „Myšlenkami už jsem v nadcházejícím ročníku. Čeká nás spousta práce a to beru za svou prioritu. Když mi zbude čas na nějaké prázdniny, tak vyrazím k vodě,“ prohodil kouč.

Autor: