Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Jablonec smetl Hradec i díky hattricku Lafaty

JABLONEC Zatímco zraky fanoušků se upínají především na souboj druhé Sparty s vedoucí Plzní, v pozadí zájmu pokračují ve výborných výkonech fotbalisté Jablonce. Včera doma smetli nováčka z Hradce Králové 7:0 a připsali si šestou výhru po sobě, díky níž poskočili už na třetí místo v tabulce před Olomouc. Na druhou Spartu už ztrácí jen čtyři body.

O vítězství Jablonečtí rozhodli pěti brankami už během prvního poločasu. Nakonec vyhráli druhým největším rozdílem v samostatné lize, nejvyšší výhru zaznamenali před třinácti lety proti Českým Budějovicím (8:0). „Ale výsledek nepřeceňuji, byl to jeden zápas v řadě. Ten příští začíná opět za stavu 0:0,“ mírnil emoce kouč František Komňacký.

Potěšil ho především kanonýr David Lafata, který zaznamenal druhý jarní hattrick. Tři góly dal totiž už v předešlém domácím zápase proti Liberci. „Také díky němu byl pohled na konečné skóre hezký, ale obraz hry určily chyby hostujících hráčů, které jsme v úvodu dokázali potrestat,“ chválil si Komňacký.

Severočeši, kteří na jaře neztratili ani bod, začali velmi dobře a již ve 13. minutě rozvlnil poprvé hradeckou síť Jarolím. Po rychle rozehraném autu z úhlu chytře překonal hostujícího brankáře hostí Zicha. Jablonec se od té chvíli uklidnil a naprosto opanoval dění na trávníku. „Nemám vysvětlení. Na zápas jsme se sedm dní připravovali a to, jak dopadl, nechápu,“ uvedl smutný hradecký trenér Václav Kotal.