16. června 2008 18:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jacques uklidňuje napětí - odešla z funkce

Kateřina Jacques | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Jacques | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA Poslankyně vládní Strany zelených (SZ) Kateřina Jacques odstoupila z funkce předsedkyně stranického poslaneckého klubu. Doufá, že její krok přispěje k uklidnění vypjaté atmosféry a sporů ve sněmovní frakci zelených. Odchodem ze stranického poslaneckého klubu hrozily v posledních dnech poslankyně Olga Zubová a Věra Jakubková.

Podle Jacques bude na její místo kandidovat poslanec Přemysl Rabas.

Spory mezi zelenými trvají už delší dobu. Obě poslankyně si stěžují na to, že s nimi vedení frakce nekomunikuje. Jacques již dříve řekla, že s Jakubkovou a Zubovou se dá komunikovat těžko, protože jejich docházka na jednání klubu je slabá.

Tvrzení obě poslankyně označily za nesmysl. Minulý týden neshody v nejmenší vládní straně vyústily v to, že do některých poslaneckých kanceláří nesměli asistenti Jakubkové a Zubové. Podle Jacques zůstaly dveře zablokovány kvůli obavám o soukromí.

"Já ani Olga (Zubová) jsme nevolaly po jejím odchodu (Kateřiny Jacques z funkce šéfky klubu). Problémy spatřujeme jinde," řekla ČTK Jakubková po oznámení Jacques, že odstupuje. Jakubková dodala, že ji mrzí, že se o kroku šéfky klubu dozvěděla až z médií.

O připravovaném briefingu Kateřiny Jacques věděla Jakubková předem. Údajně se ale nedozvěděla nic o tom, co předsedkyně poslaneckého klubu chystá. Obě poslankyně - Jakubková a Zubová - svolaly na úterý tiskovou konferenci. Na ní oznámí své další kroky. Zda z klubu nakonec vystoupí, Jakubková neprozradila.
Lidovky.cz