Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr v této sezoně do NHL nepřijde

Česko

EDMONTON/PRAHA Jaromír Jágr zpět v NHL? I to je možné, ale v téhle sezoně to nebude. Vážný zájem o hvězdného útočníka prý projevil Edmonton, generální manažer Oilers Kevin Lowe je právě v Evropě, ale ne kvůli Jágrovi.

„Jágr má v KHL smlouvu,“ řekl Lowe pro Edmonton Journal, čímž nepřímo naznačil, že v neděli sedmatřicetiletý hokejista v tomto ročníku do Edmontonu nepřijde.

Kanadský celek už se o Jágra zajímal v létě, kdy mu nabízel roční smlouvu na 8 milionů dolarů, kterou Jágr ale odmítl kvůli dvouleté smlouvě s opcí, kterou mu nabídl Omsk.

Jágrův odchod do NHL by byl možný pouze v případě, že by se na podmínkách jeho odchodu dohodly oba kluby. Po záležitosti s Alexandrem Radulovem, který měl v Nashvillu platný kontrakt a odešel do Ufy, musí NHL postupovat opatrně. I nedávný odchod Raye Emeryho z KHL kvůli neplacení výplat byl jen přechodnou záležitostí a podle jeho agenta J. P. Barryho je kanadský gólman už zpět v Atlantu Mitišči.

K odchodu do NHL se zatím nijak nevyjádřila samotná česká hvězda. „Osobně nevidím důvod, proč by měl odcházet,“ řekl Jágrův zástupce Pavel Zídek pro iDnes.cz.

Jágrův odchod do zámoří se v této sezoně jeví jako nepravděpodobný také proto, že nejlepší český hokejista už přislíbil kouči Vladimíru Růžičkovi účast na světovém šampionátu ve Švýcarsku.

Edmonton by Jágra nejdříve musel nabídnout ostatním Edmonton má v současné době volné dva miliony dolarů k naplnění platového stropu. Po zranění obránce Lubomíra Višňovského se v rozpočtu uvolnilo dalších 1.8 milionu dolarů.

Pro Jágrův příchod mluví to, že kanadský klub nutně potřebuje dalšího elitního útočníka k Aleši Hemskému. Jenže i kdyby Jágr mohl do zámoří odejít, byl by nejdříve zařazen na listinu volných hráčů, kde by si ho mohl vybrat jakýkoliv tým, který má méně bodů než Edmonton. Pravidlo „Reijo Ruotsalainena“ zavedla NHL před dvaceti lety právě kvůli Edmontonu. Tehdejší generální manažer Oilers Glen Sather totiž dvakrát přivedl hbitého finského obránce a dvakrát s ním získal Stanley Cup.

Autor:

Pronájem bytu 3+kk 93 m2 (Podkrovní)
Pronájem bytu 3+kk 93 m2 (Podkrovní)

Revoluční, Ústí nad Labem - Ústí nad Labem-centrum
11 500 Kč/měsíc