Jágra chválí tisk za nejrychlejší gól v KHL

MOSKVA Česká hvězda Kontinentální hokejové ligy Jaromír Jágr dnes sklízí chválu v ruském tisku za gól, kterým přispěl k úternímu vítězství Avangardu Omsk v Novokuzněcku 3:2. Pro Jágra to byla pátá trefa v sezoně, v předchozím utkání v Novosibirsku skóroval dokonce dvakrát, včetně gólu v prodloužení.

Mezi jeho posledními dvěma zásahy tak neuplynula ani celá minuta hry, protože v úterý dal gól ve 38. sekundě utkání, čímž stanovil rekord soutěže.

„Jágr se vrhá do střílení gólů,“ napsal Sovetskij sport. „Jaromír Jágr začal nečekaně předvádět ten hokej, který se od něj čekal od začátku sezony. V utkání s Metallurgem se rychlý gól velkého Čecha stal základem úspěchu,“ chválil Jágra deník Kommersant.

Omsk láká Sušinského Český útočník zase děkoval především spoluhráči Dmitriji Pestunovovi za finální přihrávku na bleskurychlý gól. „Sehrál se mnou a s Jakubem Klepišem třetí zápas a konečně se nám začíná dařit. Ale celý tým odehrál poslední kola přesvědčivě,“ řekl Jágr.

Omsk je navíc mezi zájemci o služby útočníka Maxima Sušinského, který byl dočasně uvolněn z kádru Petrohradu za kritiku klubu. Avangard, s nímž dosáhl titulu ještě v roce 2004, ho prý nutně potřebuje. „Max je výborný kluk a prvotřídní hokejista,“ vyjádřil názor týmu Jágr, který se někdejšímu spoluhráči chystá zavolat. Spolupráce s ruským centrem a letošním mistrem světa z Québeku Jágrovi při působení v Avangardu při výluce v NHL hodně svědčila.