Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jahelka opět rýmuje. V boji o Senát vymyslel píseň o Štěchovi

Česko

  11:58
PELHŘIMOV - "Kdo nevolí, není Čech! Jahelka anebo Štěch?" Ačkoli ho v 1. kole senátních voleb jeden soupeř výrazně předstihl, Ivo Jahelka (TOP09+STAN) známý jako zpívající právník boj o Senát nevzdává. Na svého konkurenta Milana Štěcha (ČSSD) vytasil trumf, pro který si získal u lidí oblibu. Politickou rýmovačku.

V Pelhřimově se o senátorovi rozhodne až ve druhém kole, utkají se šéf Senátu Milan Štěch za ČSSD a zpívající advokát Ivo Jahelka z TOP 09 (na snímku). foto: ČTK

Jahelka kandiduje do Senátu na Pelhřimovsku. S výrazným náskokem tam vyhrál Milan Štěch, současný předseda Senátu, který získal 36,29 procenta hlasů. Jahelka, jenž kandiduje jako nezávislý na společné kandidátce TOP 09 a STAN, dostal 17,4 procenta hlasů.

Ačkoli je Štěchův náskok na první pohled výrazný, Jahelka odstartoval kampaň před 2. kolem voleb s ujištěním, že on souboj nevzdává. „Ono to možná vypadá, že naše šance ve druhém kole jsou, s ohledem na počet hlasů, které obdržel pan Štěch, nulové... ale v play off se začíná zase od nuly a stát se může cokoliv!“ vzkázal optimisticky voličům.

Svou reakci vepsal do několika rýmů. V textu hraje na „dinosauří“ notu a připomíná, že Štěch je v Senátu už od roku 1996, kdy proběhly první volby do horní komory.

Kdo nevolí,není Čech!
JAHELKA anebo Štěch?
Osmnáct let stejná zpráva-
stejné jméno,stejná káva!
Chutná vám? Či není k pití?
Začíná boj o přežití!
A jestli vám to za to stojí,
tak to zkuste teď s tou mojí!
Do dějin se můžem vepsat
a senátorskou mapu přepsat!

Právě odlehčené písně mnohdy na politické téma právníka Jahelku proslavily a jako písničkář se prezentoval i v kampani. Ostatně jak sám naznačil, i díky lidem, kteří chodí na jeho koncerty, porazil nakonec kandidáta ANO, manažera Josefa Fučíka, který získal jen o něco méně než on - 13,84 procenta hlasů.

ČTĚTE TAKÉ:

„V průběhu kampaně jsem odehrál 19 koncertů, které navštívilo přibližně tolik diváků, o kolik hlasů jsem nakonec - i když chvílemi po nervydrásajícím boji - porazil kandidáta hnutí ANO 2011, jehož plakátová a billboardová kampaň co do počtu bezkonkurenčně čněla nad všemi ostatními zúčastněnými,“ pochvaluje si Jahelka. Zda jeho humor a písně postačí i na úspěch v 2. kole senátních voleb, se ukáže příští víkend.

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...