Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Jak Karadžičovi chlapci oslavovali šíleného Řepku

Jak vidí ligu slávistka

Co si budeme povídat, takhle si slavističtí fanoušci vstup do nové sezony teda nepředstavovali. I když si ale Slavia v Liberci první body nevybojovala, ukázali hráči super fotbal, na který se bylo radost dívat.

Tomáš Necid opět prokázal instinkt zabijáka a po čtyřech minutách na hřišti vyrovnal na 1:1. Škoda jen, že se fotbal hraje s míčem, který ve vzduchu zatáčí, jinak by Martin Vaniak druhý gól určitě chytil. Pokud ale byla nedělní prohra Slávie první a zároveň poslední v letošní lize, pak jsem ráda, že byla právě s poměrně silným Libercem. My, na rozdíl od pomýlených sparťanů, totiž moc dobře víme, že první vlaštovka jaro nedělá a že do konce ligy je ještě spousta času.

I proto je opravdu úsměvné sledovat až dětinskou radost rudých fanoušků nad jejich domácí upachtěnou výhrou nad Bolkou. Jejich roztomilé tleskání ručičkami a pomyslné zvedání mistrovského poháru nad hlavu hraničí až s nevkusem. Na Letné toho ale bylo v sobotu k vidění mnohem víc. Třeba to, jak fandové ze sparťanského kotle pyšně roztáhli nad hlavu transparent podporující Karadžiče a Mladiče -masové vrahy z bývalé Jugoslávie. A hráči jim za to na konci zápasu ještě zatleskali.

Železná Sparta navíc může opět děkovat rozhodčímu, který nepochopitelně nevyloučil šílence Řepku. Ten v první půli zezadu složil boleslavského útočníka Pecku takovým způsobem, až mi přeběhl po zádech mráz. A Karadžičovi chlapci? V kotli spustili oslavné Tooomáš Řepka!

O autorovi| PAVLA KUBÁLKOVÁ, Autorka (28) fandí Slavii, protože v české lize neexistuje tým, který by měl hezčí dresy.