Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vybrat dětské hodinky?

Česko

MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ

Rád bych udělal svému sedmiletému synovi radost. Napadlo mě koupit mu hodinky. Doporučila byste mi jaké? Děkuji, Zdeněk S.

Skvělý nápad! Hodinky ocení každý správný chlap, a to i ten nejmenší. Od září se budou malému školákovi teprve hodit. Jen jak zařídit, aby pro něho bylo určování času co nejjednodušší? Nejprve zvažte, jaký zvolíte ciferník. První hodinky by jistě měly mít výrazné arabské číslice a ručičky. Zní to jako samozřejmost, ale na trhu je mnoho hodinek, které mají namísto dvanácti číslic jen puntíky, čárky nebo římské číslice, a v tom se mohou malé děti ztrácet.

A ručičky? Ta větší by měla být výrazně větší než ta menší, aby děti neměly problém na první pohled rozeznat, která je která. Tyto parametry splňují dětské hodinky od české značky PRIM (na obrázku, www.prim-hodinky.

cz) nebo od švýcarské společnosti Swatch Group FLIK FLAK (www.flikflak.

com).

Navíc jsou voděodolné, pokud si tedy vyberete model s kaučukovým řemínkem, může se s nimi váš syn i koupat. Pokud je váš syn sportovec, pak nejspíš ocení outdoorový typ hodinek od sportovních značek Nike, Adidas nebo Oxbow. Hodinky bez ručiček, digitálky, ty jsou mezi kluky dost oblíbené, ale učitelé je doporučují až o něco starším dětem. Později můžete vsadit na stylové kousky od značky Quiksilver (www.quiksilver-europe. com).

Je jasné, že dětem nevydrží hodinky tak dlouho jako dospělým, proto je prima vědět, kam máte možnost zanést hodinky do servisu nebo k seřízení, vyčištění, po případě k výměně řemínku. Raději tedy kupte hodinky ve značkové specializované prodejně, nejlépe v hodinářství.

Svoje dotazy pište na modniordinace@lidovky.cz