23. března 2012 19:57, aktualizováno  22:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

REKONSTRUKCE: Namol opilý kmotr Janoušek srazil Vietnamku

Romana Janouška zadržela policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romana Janouška zadržela policie | foto: iDNES.tv

PRAHA Podívejte se na přehled událostí v průběhu dne, kdy pražský kmotr Roman Janoušek srazil jednapadesátiletou řidičku. Nejen, že jí nepomohl, ale řídil opilý, prchal před policisty a po svém propuštění málem způsobil další nehodu.

V posledních dnech musí být Roman Janoušek pod velkým tlakem. Každý den si ráno může přečíst v novinách zprávy o tom, jak ovlivňoval chod magistrátu skrze svého přítele primátora Pavla Béma. V pátek si mohl přečíst, že jak Béma nabádal, aby si nevšímal sporných prodejů a projektů pražského magistrátu.

K TÉMATU:

Pokud se potvrdí výsledek orientační dechové zkoušky, která ukázala, že měl Janoušek v krvi 2,2 promile alkoholu, musel tento pražský kmotr pít alkohol hodně dlouho do noci a ráno možná ještě v pití pokračovat. A co se dělo pak?

  • 10:00 - Janoušek sráží ve svém Porsche Cayenne řidičku, kterou předtím naboural

Po desáté hodině informuje policie o závažné nehodě, která se stala ve Vyskočilově ulici v Michli. Řidič auta Porsche Cayenne zde zezadu narazil do před ním jedoucího volva a snažil se ujet.  Řidička nabouraného vozu po nehodě vystoupila, doběhla porsche, které stálo asi na třicet metrů vzdálené křižovatce, a chtěla jej zastavit. Řidič ji však srazil a následně z místa ujel, aniž by ji poskytl první pomoc.

Posléze odváží sanitka zraněnou Vietnamku do motolské nemocnice. Má těžký otřes mozku, zlomených několik žeber a zlomené bérce. Řidič, který ji srazil, zatím prchá před policisty, nejprve autem a posléze volí úprk pěšky. "Policisté tohoto muže po několika minutách vypátrali a zadrželi poté, co před nimi utíkal parkem pryč," říká mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Opilý Roman Janoušek utíká před policií

Opilý Roman Janoušek utíká před policií

Na místo přijíždějí novináři a ke svému překvapení zjišťují, že viníkem je pražský kmotr Roman Janoušek, který se dlouho vyhýbá veřejnosti. Má také proč - MF DNES tento týden zveřejnila odposlechy, které odhalily jak hjako kmotr úkoluje tehdejšího primátora  Pavla Béma.

'Chlapi díky, fakt jste mi pomohli,' děkuje Janoušek policistům

"Myslím, že se stalo něco divného, až to budu vědět, tak vám to řeknu," prohlašuje Janoušek směrem k novinářům poté, co jej policisté zadrželi. Jeho řeč zaznamenala i kamera serveru iDNES.cz. Následně se podrobuje dechové zkoušce, při které mu policisté naměřují 2,2 promile alkoholu. Jen pro představu - aby měl osmdesátikilový muž v krvi 2,2 promile alkoholu, musel by například v posledních třech hodinách vypít devět panáků tvrdého alkoholu. 

PolIcisté jej odváží na vyšetření do nemocnice, namol opilý Janoušek jim za to ještě děkuje.

  • 15:00 - Po svém propuštění málem se málem srazí s dalším autem

Po asi tříhodinovém výslechu je Roman Janoušek propuštěn z policejní služebny v Kongresové ulici. U policistů si zařídil „únik“ zadním vchodem, přesto však novinářům neutekl. "To jste to moc dobře zařídili,“ poznamenává směrem k jednomu z mužů, kteří jej doprovází, zatímco se z něj novináři pokouší dostat vyjádření k událostem.

Nakonec rychle nasedá do černého audi, které tryskovou rychlostí vyráží pryč, projíždí stopku a na křižovatce se málem sráží s vozidlem, které má přednost.

  • 15:30 - Janoušek mě teď nezajímá, říká syn sražené Vietnamky

Jednapadesátiletá žena z Vietnamu má zlomené bérce, žebra a utrpěla při nárazu i otřes mozku. Na jednotku intenzivní péče v motolské nemocnici přichází za svou zraněnou matkou i její dvacetiletý syn.

"Na Janouška mám názor jako každý jiný, mně jde ale teď hlavně o zdraví mé mámy," řekl serveru Lidovky.cz evidentně rozrušený syn zraněné Vietnamky, když ji navštívil i se svou sestrou. "Co bude s Janouškem, to je teď asi vedlejší. To ať vyšetří policie," řekl s tím, že se o nehodě dozvěděl krátce po jedenácté hodině dopolední.

  • 18:00 - Policie jej obviní do několika dní, možná hodin

Policie by jej v nejbližší době měla obvinit z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ublížení na zdraví a neposkytnutí první pomoci. "Očekáváme, že to bude trvat hodiny, maximálně dny. Policie ještě stále vyslýchá svědky, protože jich bylo opravdu velké množství," říká Kropáčová.

mevMartin Nevyhoštěný, aniMiloslav Janík, Jan Kaczor

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.