Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je fajn hrát právě v Praze

Česko

PRAHA Do Prahy přijel „král Henrik“. Tedy nejde o opravdového šlechtice, ale o švédského brankáře New York Rangers Henrika Lundqvista (26), kterému newyorští fanoušci neřeknou jinak než právě „král“. Lundqvist už v Praze byl při mistrovství světa 2004. „Já mám Prahu rád. Už jsem tady byl, líbí se mi,“ prozradil olympijský vítěz.

* Českým fanouškům jste se předvedli v otevřeném tréninku. Jaký jste z toho měl pocit?

Bylo trochu zvláštní, že nás při tréninku sledovalo tolik lidí, ale ukazuje to, že hokej je v Česku hodně populární. Je vidět, že lidi tady mají velký zájem o hokej a NHL. Byl to krátký trénink, ale užili jsme si ho, a doufám, že lidi taky.

* Na ledě jste byli asi jen čtyřicet minut. Stačili jste se zapotit?

To určitě. Hlavně jsme se chtěli protáhnout, protože jsme v posledních dnech měli nabitý program. Takže teď máme odpočinek a je fajn, že jsme konečně ve městě, kde začneme sezonu. Ještě nás čeká jeden trénink, než vypukne o víkendu velká bitva.

* V posledních dnech jste strávil spoustu času na cestách. Cítíte se unavený?

Ani ne. Ve středu jsme hráli téměř do deseti večer zápas, takže z toho jsem byl unavený, ale ne z cestování. Náš rozvrh je docela dobrý. Máme teď dva zápasy a pak nás v New Yorku čekají dva dny volna a hned další utkání. Musíme teď udělat všechno pro to, abychom oba zápasy vyhráli a vstoupili do sezony dobře.

* Nechtěl byste teď být radši ve Stockholmu?

(smích) Já mám Prahu rád. Už jsem tady byl, líbí se mi. Bude fajn strávit čas s týmem a trochu si to tady prohlídnout. Jasně, že je skvělé, když si můžete zahrát ve své rodné zemi, ale Praha určitě není špatné místo, takže si to užijeme.

* Takže Praha je po Stockholmu druhé nejlepší místo pro hokej?

No, druhý domov to není. Ale je tady skvělá hala a lidi hokej milují. Je fajn hrát před publikem, které dokáže ocenit to, co děláte.

* Půjdete se podívat po Praze?

Máme něco v plánu. Dnes určitě půjdeme na týmovou večeři, protože nás pak už čekají zápasy.

* Čeští hráči by vás měli provést, ne?

Doufám, že jo. Jsou pod tlakem, aby se doma předvedli, a tak nás někam určitě vezmou. Ale hlavně si musíme odpočinout a trochu se zregenerovat, takže venku se moc pohybovat nebudeme.

* O víkendu začnete sezonu proti Tampě. Je to pro vás na úvod dobrý soupeř?

Tampa má výborný tým. Od našeho posledního vzájemného zápasu jsme se ale hodně zlepšili (Tampa v New Yorku vyhrála 4:2). Doufám, že je teď překvapíme.

***

Henrik Lundqvist Narozen 2. března 1982 v Aare Profesionální kariéra: Frölunda HC (2000–05), New York Rangers (od 2005), v době výluky NHL 2004/05 Frölunda HC Největší úspěchy: zlato z OH 2006, stříbro z MS 2003 a 2004 Ocenění: nejlepší brankář a člen týmu All star na MS 2004, nejlepší hokejista Švédska 2005 Bilance v základní části NHL: 195 zápasů, 104 vítězných, úspěšnost zákroků 91,7 procenta

Autor:

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...