Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je fajn hrát právě v Praze

Česko

PRAHA Do Prahy přijel „král Henrik“. Tedy nejde o opravdového šlechtice, ale o švédského brankáře New York Rangers Henrika Lundqvista (26), kterému newyorští fanoušci neřeknou jinak než právě „král“. Lundqvist už v Praze byl při mistrovství světa 2004. „Já mám Prahu rád. Už jsem tady byl, líbí se mi,“ prozradil olympijský vítěz.

* Českým fanouškům jste se předvedli v otevřeném tréninku. Jaký jste z toho měl pocit?

Bylo trochu zvláštní, že nás při tréninku sledovalo tolik lidí, ale ukazuje to, že hokej je v Česku hodně populární. Je vidět, že lidi tady mají velký zájem o hokej a NHL. Byl to krátký trénink, ale užili jsme si ho, a doufám, že lidi taky.

* Na ledě jste byli asi jen čtyřicet minut. Stačili jste se zapotit?

To určitě. Hlavně jsme se chtěli protáhnout, protože jsme v posledních dnech měli nabitý program. Takže teď máme odpočinek a je fajn, že jsme konečně ve městě, kde začneme sezonu. Ještě nás čeká jeden trénink, než vypukne o víkendu velká bitva.

* V posledních dnech jste strávil spoustu času na cestách. Cítíte se unavený?

Ani ne. Ve středu jsme hráli téměř do deseti večer zápas, takže z toho jsem byl unavený, ale ne z cestování. Náš rozvrh je docela dobrý. Máme teď dva zápasy a pak nás v New Yorku čekají dva dny volna a hned další utkání. Musíme teď udělat všechno pro to, abychom oba zápasy vyhráli a vstoupili do sezony dobře.

* Nechtěl byste teď být radši ve Stockholmu?

(smích) Já mám Prahu rád. Už jsem tady byl, líbí se mi. Bude fajn strávit čas s týmem a trochu si to tady prohlídnout. Jasně, že je skvělé, když si můžete zahrát ve své rodné zemi, ale Praha určitě není špatné místo, takže si to užijeme.

* Takže Praha je po Stockholmu druhé nejlepší místo pro hokej?

No, druhý domov to není. Ale je tady skvělá hala a lidi hokej milují. Je fajn hrát před publikem, které dokáže ocenit to, co děláte.

* Půjdete se podívat po Praze?

Máme něco v plánu. Dnes určitě půjdeme na týmovou večeři, protože nás pak už čekají zápasy.

* Čeští hráči by vás měli provést, ne?

Doufám, že jo. Jsou pod tlakem, aby se doma předvedli, a tak nás někam určitě vezmou. Ale hlavně si musíme odpočinout a trochu se zregenerovat, takže venku se moc pohybovat nebudeme.

* O víkendu začnete sezonu proti Tampě. Je to pro vás na úvod dobrý soupeř?

Tampa má výborný tým. Od našeho posledního vzájemného zápasu jsme se ale hodně zlepšili (Tampa v New Yorku vyhrála 4:2). Doufám, že je teď překvapíme.

***

Henrik Lundqvist Narozen 2. března 1982 v Aare Profesionální kariéra: Frölunda HC (2000–05), New York Rangers (od 2005), v době výluky NHL 2004/05 Frölunda HC Největší úspěchy: zlato z OH 2006, stříbro z MS 2003 a 2004 Ocenění: nejlepší brankář a člen týmu All star na MS 2004, nejlepší hokejista Švédska 2005 Bilance v základní části NHL: 195 zápasů, 104 vítězných, úspěšnost zákroků 91,7 procenta

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...