Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Je mi líto Jany Vaňhové, říká k Houskově vraždě Sobotka

Vraždy

  10:29aktualizováno  11:35
PRAHA - Vraždu vlivného člena severočeské ČSSD Roman Housky označilo vedení strany za tragédii. O jejích důvodech a poškození sociální demokracie však zatím nechce spekulovat. Šéf strany Bohuslav Sobotka lituje Houskovy partnerky a exhejtmanky Jany Vaňhové.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka čelí výzvě k odstoupení z funkce předsedy ČSSD. foto: ČTK

Bohuslav Sobotka (předseda ČSSD)

Je to tragická událost a je mi líto Jany Vaňhové. Věřím, že policie zločin vyšetří a dopadne pachatele. Jinak k celé události nemám žádné informace nad rámec toho, co se objevilo v médiích.

Milan Chovanec v České televizi.

Milan Chovanec (místopředseda ČSSD)

Vražda kohokoliv je strašná tragédie, především pro rodinu obětí. Mám důvěru v policii, že najde vraha a tento hrůzný čin osvětlí. O důvodech nebudu spekulovat.

Lubomír Zaorálek (místopředseda ČSSD)

Lubomír Zaorálek při projevu na sjezdu ČSSD.

Je to tragická událost a nevím o tom prakticky víc, než říkáte vy. Tady asi nelze říct nic jiného, než že policie musí toto řádně vyšetřit. Já k tomu nejsem schopný žádný další komentář podat, protože k tomu další informace nemám

Jeroným Tejc (předseda Poslaneckého klubu ČSSD)

Jeroným Tejc podpoří Zemana a Rusnoka

Přiznám se, že nevím nic víc, než co jsem se dočetl v médiích, raději bych událost nekomentoval. Netroufám si hodnotit, zda může poškodit ČSSD, neznáme motiv, nevíme, co se stalo, co byla příčina. Nemá smysl nad tím spekulovat. 

Arno Fišera (radní Ústeckého kraje za ČSSD)

Sporů bylo dost, ale snad ne až takových, že by se řešily tímto způsobem. Jestli to bude mít vliv na stranu, to záleží na tom, jestli to vůbec souviselo s politikou. Co se osobního života pana Housky týče, nevím nic. Uvidíme, co ukáže vyšetřování.

Autoři: ,

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - BRNO (A12460)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč