Podle rozsudku muž zásoboval pervitinem teprve čtrnáctiletou dívku ze Šumperska. Jezdil za ní přes půl republiky do Loučné nad Desnou a drogu jí sám nitrožilně aplikoval. Dívka skončila v péči psychiatrů. Vysokoškolsky vzdělaný chemik vinu popřel a na místě se odvolal. „Důkazy jsou velice slabé. Jedná se o konspiraci tamních feťáků,“ řekl po vynesení rozsudku. Rozsudek tak není pravomocný.
Ctiborovi hrozilo za držení i výrobu drog a těžkou újmu na zdraví, kterou údajně dívce způsobil, osm až dvanáct let za mřížemi. „Jeho jednání je vysoce společensky nebezpečné. Zničil poškozené, které je dnes šestnáct let, život,“ tvrdil státní zástupce Martin Šmíd.
Obhájkyně Jana Přikrylová naproti tomu žádala zproštění obžaloby. Podle ní je výpověď poškozené nevěrohodná. „Kryje svého primárního dodavatele drog, se kterým udržovala intimní vztah. Bezprostřední příčinou její závislosti není obžalovaný, ale drogová komunita v Loučné nad Desnou,“ uvedla.
Podle soudu poškozená není zcela věrohodná, neboť u hlavního líčení zřejmě nepopsala vše, co se opravdu událo. „To, co připouští, však uvádí pravdivě,“ uvedl v odůvodnění rozsudku předseda senátu Eduard Ondrášek. Obžalovaný tvrdil, že naopak jemu lidé ze Šumperska dodávali drogy poté, co ztratil kontakt na dealery v Praze.
Regionální mutace| Lidové noviny - Morava