Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je za tím ODS z Plzně...

Česko

Budu chtít, aby Jaroslav Škárka opustil stranu Věci veřejné, říká poslanec a rozpočtový expert VV Michal Babák.

* LN Jak si vysvětlujete jednání pana Škárky? Myslíte, že šlo skutečně o mystifikaci novinářů?

Obávám se, že nejde o žádnou mystifikaci, která by pana Škárku jen tak napadla na místě. Prapůvod toho problému je v Plzeňském kraji.

* LN V televizi jste zmínil místopředsedu plzeňské ODS a vlivného podnikatele Romana Jurečka. Domníváte se, že za kauzou poslance Škárky skutečně stojí on?

Ano, myslím, že se pan Škárka spojil s panem Jurečkem a snaží se nějakým způsobem rozložit klub Věcí veřejných.

* LN Domníváte se, že se Roman Jurečko snaží přetáhnout Jaroslava Škárku do ODS?

Nevím, co s ním dělá. Máme indicie z Plzeňského kraje, že tam došlo k několika schůzkám Škárky s Jurečkem. A od té doby, je to už několik týdnů či měsíců, se Škárka snaží negativně ovlivnit mediální obraz Věcí veřejných. Anonymně vypouští určité věci do médií, a tak se snaží Věci veřejné poškodit.

* LN Máte na mysli například informace o chystaném odchodu 11 rebelujících poslanců?

Ano, to jsou ty konkrétní věci, které vycházely v novinách. Těch 11 rebelů je samozřejmě nesmysl. Nemyslím si, že v tom jede někdo jiný kromě pana Škárky.

* LN Budete požadovat Škárkův odchod ze strany?

Je to samozřejmě věcí čtvrtečního zasedání našeho poslaneckého klubu, ale vzhledem k tomu, že mě svými výroky poměrně hodně mediálně poškodil, tak budu pravděpodobně navrhovat, aby pan Škárka byl vyloučen ze strany. Pokud mi to do té doby nějakým věrohodným způsobem nevysvětlí. Protože to, co řekl, byla lež.

* LN Týdeník Respekt se nicméně ohání tím, že informace o uplácení poslanců mají i z jiných zdrojů, nejen od pana Škárky.

Myslím, že je tam řečeno, že se nejedná o žádného poslance. Půjde nejspíš o někoho z Plzeňského kraje, o nějakou pravou ruku pana Škárky.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!