Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
31. ledna 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kšeft se Šloufem? Pomluva, nikdy jsme ho nepotkali, tvrdí pražská ODS

Lobbista a bývalý Zemanův poradce Miroslav Šlouf dorazil odpoledne do volebního štábu prezidentského kandidáta Miloše Zemana  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista a bývalý Zemanův poradce Miroslav Šlouf dorazil odpoledne do volebního štábu prezidentského kandidáta Miloše Zemana | foto: MAFRA- Jan Zátorský

PRAHA Buď lže Miroslav Šlouf, nebo politici pražské ODS. Kontroverzní lobbista tvrdí, že s vrcholovými představiteli občanských demokratů v Praze dojednával podporu Miloši Zemanovi. Politici ale jeho slova popírají. Zdroje z okolí pražské ODS nicméně naznačují, že Šlouf vyjednával s pražským kmotrem Tomášem Hrdličkou.

Šlouf informaci o jednání s pražskou ODS vypustil krátce po tom, co Zeman vyhrál prezidentskou volbu. "Praha je malé město. Nemůžete nikdy vyloučit, že se s někým někde nepotkáte a neřeknete si, co si myslíte, jak si myslíte, proč. V tomto směru nemůžu popřít, že bych nemluvil s vedoucími představiteli ODS v Praze," řekl Šlouf novinářům.

ČTĚTE TAKÉ:

Čelní představitelé pražské ODS jakékoli setkání popírají. "Nejednali jsme s ním, ani ho neznáme," shodují se.

"Naprosto a jednoznačně to odmítám. Nikdy jsem se Šloufem nejednal, osobně jsem ho nikdy neviděl. Veřejně a opakovaně jsem vyslovil podporu Karlu Schwarzenbergovi. Toto je nesmysl, pomluva a věc, která má poškodit ODS. Jestli vyjednával podporu s nějakou kmotrovskou oblastí, to já nevím, s těmi lidmi se nestýkám," reagoval na dotaz serveru Lidovky.cz primátor a šéf pražské ODS Bohuslav Svoboda. 

Kandidát na pražského primátora za ODS Bohuslav Svoboda a kandidátka ODS do pražského zastupitelstva a členka grémia Aleksandra Udženija.

Kandidát na pražského primátora za ODS Bohuslav Svoboda a kandidátka ODS do pražského zastupitelstva a členka grémia Aleksandra Udženija.

Primátorova spojenkyně a pražská zastupitelka Alexandra Udženija je konkrétnější. "Stačí se podívat, kdo dal panu Zemanovi podprahově, nebo otevřeně podporu - Boris Šťastný, Pavel Bém, Tomáš Chalupa, všichni, kdo jsou proti panu primátorovi," ukazuje na možnou Šloufovu linku v ODS.

Boris Šťastný takovou možnost rezolutně popírá. "Já jsem pana Šloufa nikdy neviděl. Nikdy v životě jsem s ním nemluvil. Viděl jsem ho dvakrát, třikrát v televizi na obrázcích, kdybych ho potkal na ulici, nepoznám ho. Já nevím, jak ten člověk vypadá," tvrdí.

Podle místopředsedy ODS v Praze a šéfa stranického poslaneckého klubu Marka Bendy může Šlouf jen blufovat. "Nejsem si jistý, jestli tyto jeho výroky po volbě nejsou jen zvyšováním ekonomické ceny," spekuluje.

Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička

Pražský podnikatel a radní z Prahy 10 Tomáš Hrdlička.

Lidé z okolí pražské ODS ale mimo záznam připouštějí, že Šlouf o Zemanově podpoře ve skutečnosti jednal s kmotrem ODS Tomášem Hrdličkou, který mu reklamu v hlavním městě platil. "Už půl roku si o tom cvrlikají vrabci na střeše," řekl jeden z nich.

Hrdlička ale takové tvrzení odmítá. "Nikdy jsem s panem Šloufem neřešil žádnou kampaň, tedy ani kampaň pana Zemana. Zároveň jsem na žádnou kampaň finančně nepřispěl. Pana Šloufa znám stejně jako pan Schwarzenberg Berndta Poselta," napsal serveru Lidovky.cz. Šéf Sudetoněmeckého landsmanšaftu a europoslanec deníku Insider prozradil, že knížete zná 30 let, ale žádný vztah k němu nemá. 

Kontakty na pražskou ODS má i bývalý důstojník StB a advokát Vladimír Zavadil, který v deníku Blesk nechal zveřejnit lživý inzerát na adresu Karla Schwarzenberga. Jak napsal server Lidovky.cz, Zavadil s radnicí Prahy 11, kde vládne ODS, už léta spolupracuje. Za pochybné právnické zakázky inkasoval miliony korun a levně v městské části nakoupil stavební pozemky (Více čtěte ZDE).

ogoOndřej Golis
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...