Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V rozvodněné Vltavě se převrátil raft, jeden člen posádky nevyplaval

V Českém Krumlově se na jezu převrátil raft, jeden vodák nevyplaval. (5. července 2022) foto: Policie ČR

Na jezu v Českém Krumlově se v úterý v podvečer převrátil raft s pětičlennou posádkou. Pouze čtyřem z nich se podařilo z hodně rozvodněné řeky vyplavat zpátky na břeh. Po posledním členovi posádky zatím bezvýsledně pátrali policejní potápěči, policisté i hasiči.
  13:29aktualizováno  14:54

„Ukončili jsme propátrávání toho jezu, kde došlo k převrácení raftu, i následujícího jezu po proudu. V tuto chvíli tímto pátrací akce potápěčů je ukončena. Policisté se budou namátkově věnovat kontrole obou břehů Vltavy a budou po muži dále pátrat,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Ve středu ráno přijeli k řece Vltavě policejní potápěči, jejich akce skončila v půl druhé. Po muži pátrají i další členového integrovaného záchranného systému.

Totožnost muže policie zná, uvedla, že se jedná o muže ve středním věku. Nic bližšího sdělovat nechce.

„Po vydatných deštích je sjíždění Vltavy velmi nebezpečné, všichni by měli být velice opatrní,“ upozorňuje mluvčí policie.

U všech členů posádky byla provedena dechová zkouška na alkohol, její výsledek byl negativní. Mluvčí tak zdůrazňuje, nutnost nosit plovací vestu za všech okolností a vodu nepodceňovat.

V řece Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody. „Vltava je v těchto dnech nebezpečná, hladina je zvýšená a je zaznamenán větší průtok vody v řece,“ uvedli policisté.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat