Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jsem milovnice tenisek

Česko

SÍLA VZHLEDU

Architektka a designérka Barbora Škorpilová ve svých interiérech překvapuje originálním kontrapunktem minimalismu a zvláštního „bujného“ dekoru. „Je krásné do architektury a designu převádět trendy, střihy i to, jak návrháři kombinují barvy či materiály. Móda je pro mě hra i záliba současně. Jako jedna z nejinspirativnějších mi přijde společenská kolekce od Ralpha Laurena. Používá v ní nádhernou látku vyšívanou korálky. Tu bych klidně použila jako dekorační materiál v interiéru,“ přiznává Barbora Škorpilová.

A jak se projevuje její progresivní estetika v osobním šatníku? „Jako architektka ke své práci nemůžu nosit mnoho barev, protože s nimi pracuji a mohlo by to ovlivnit moje další vnímání a výběr. Proto u mě převládá černá a bílá nebo barvy oscilující mezi šedivou a béžovou. Moji nejoblíbenější návrháři jsou Yohji Yamamoto a Issey Miyake. Jejich modely, to není typické holčičí oblečení, člověka to trochu schovává, ale já se v nich cítím dobře. Tenhle uvolněný styl dokonce dokázal skrýt moje těhotenské bříško,“ prozrazuje obdivovatelka japonské módy: „Pokud tyhle věci vidíte na ramínku a neznáte je, těžko si představíte, jak vlastně vypadají na těle. Ale když model oblečete, zjistíte, jak jsou dokonale promyšlené a zajímavé. Yamamotovy kalhoty nosím tak dlouho, dokud ze mě nespadnou. Jako šperk v šatníku mám úžasné večerní šaty od Isseyho Miyakeho. Všechno jsem nakoupila přímo v Japonsku, kde je oproti Evropě opravdu velký rozdíl jak v ceně, tak i ve výběru,“ dodává Barbora Škorpilová.

Autor:

Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč
Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč

Uvažujete o vhodném vánočním dárku pro děti? Tentokrát nemusíte kupovat hračky za tisíce. Vyhrajte členství v Toys and Stories a objednávejte a...