Hubáčková, která oznámila úmysl rezignovat ze zdravotních důvodů na začátku října, vyjádřila vděčnost, že se Jurečka resortu dočasně ujal kvůli komplikacím kolem – opět lidoveckého – vybraného náhradníka. Jurečka odhadl, že tento stav potrvá potrvá zhruba čtyři týdny.
Lidovci stále počítají s tím, že Hubáčkovou nahradí stranický místopředseda Petr Hladík. Zdržení způsobila policejní razie související s korupční kauzou okolo udělování bytů v Brně. Policisté mimo jiné zasahovali i v Hladíkově kanceláři na brněnském magistrátu, kde končil jako primátorčin náměstek. Hladík v kauze není obviněný. KDU-ČSL mu později vyjádřila podporu.
Jurečka povede ministerstvo, než se vysvětlí Hladíkovo zapojení do kauzy. Chce se v příštích 14 dnech sejít s prezidentem Milošem Zemanem. Pak by s ním mohl jednat Hladík, který nyní může vyjasňovat svou roli v brněnské korupční kauze.
První místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek o víkendu v televizi CNN Prima News řekl, že pokud bude čekání delší než čtyři týdny, lidovci rozhodnou o dalším postupu. „Myslím, že nemůžeme vyčkávat příliš dlouho. Bavme se v řádu pár týdnů, než bude jasný vývoj kauzy,“ uvedl.
Jurečka si tak dočasně vyzkouší vedení i posledního ze tří resortů, které náleží lidovcům ve Fialově vládě. Loni při jmenování kabinetu zbrzdil nástup ministra zemědělství Zdeňka Nekuly jeho pozitivní test na covid-19, Jurečka za něj proto vedle vedení svého ministerstva práce zaskakoval od poloviny prosince do začátku ledna.
Kromě pozdního nástupu Nekuly znamená konec Hubáčkové druhou ministerskou změnu v nynější vládě pětikoalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN.
Od prosincového jmenování původní sestavu dosud opustil jen ministr školství Petr Gazdík, který rezignoval ke konci června kvůli svým kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr. Nahradil ho právník Vladimír Balaš.