Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Kaberlemu dlužím pivo, smál se Toskala

NEW YORK Český obránce Pavel Kubina přispěl gólem k triumfu hokejistů Toronta v pondělním utkání NHL na ledě Ottawy. Maple Leafs vyhráli kanadské derby 5:0, Kubina byl v 29. minutě autorem třetí branky. Na první gól Matse Sundina přihrál další český zadák Tomáš Kaberle.

Toronto rozhodlo o své výhře nad lídrem Severovýchodní divize čtyřmi góly v druhé třetině, Vesa Toskala zlikvidoval 31 střel a připsal si třetí čisté konto v letošní sezoně. Velký podíl na něm měl i Kaberle, který minutu před koncem třetí třetiny svým tělem zastavil střelu Mika Fishera, která mířila do odkryté branky. „Myslím, že dlužím Tomášovi pivo,“ smál se po zápase finský gólman.

Maple Leafs vyhráli nad rivalem z Ottawy potřetí za sebou a připsali si čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů. Na výkonu mužstva se možná projevila i skutečnost, že kapitán Sundin v neděli odmítl zrušit klauzuli ve své smlouvě o tom, že nesmí být vyměněn, a i po dnešní uzávěrce přestupů zůstane v Torontu. „V kabině z toho máme velkou radost. Myslím, že nás to všechny dost uklidnilo,“ řekl Toskala.

V druhém pondělním duelu předvedli velký obrat hokejisté Philadelphie. V Buffalu prohrávali v průběhu první třetiny už 0:3, nakonec však zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Výsledky: Ottawa - Toronto 0:5 (27. a 33. Tucker, 9. Sundin (T. KABERLE), 29. KUBINA, 38. Moore), Buffalo - Philadelphia 3:4sn (7. Roy (ŠPAČEK), 7. MacArthur, 15. Pominville (ŠPAČEK) - 15. Carter, 17. Hartnell, 53. Umberger, rozh. nájezd Briere).