Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Karlovarští předvedli úchvatný obrat

Tři minuty hrůzy stály extraligového lídra výhru ve šlágru 13. kola. Přes prohru na samostatné nájezdy zůstávají ale České Budějovice v čele tabulky.

Č. Budějovice -Karlovy Vary 5:6 sn

ČESKÉ BUDĚJOVICE Do třetí třetiny vstupovaly České Budějovice s vedením 4:2. Jenže pak během tří minut inkasovaly tři branky. „Šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit a Jihočeši jako by přestali hrát,“ divil se karlovarský kouč Zdeněk Venera.

Alespoň prodloužení si vynutil laciným vyrovnáním domácí Toman, ale hokejisté Karlových Varů pak prokázali své mistrovství v samostatných nájezdech a z jihu Čech si vezou cennou výhru. Dokázali tak bodovat ve všech zápasech úvodní čtvrtiny soutěže.

„Byl to nejsilnější tým, který jsme letos hostili,“ uznal českobudějovický trenér Josef Jandač.

V bouřlivé českobudějovické aréně se hrál parádní a dramatický hokej se spoustou zvratů. Šance se střídaly na obou stranách, zvonily brankové konstrukce a elitní gólmani ligy, českobudějovický Turek a karlovarský Mensator, jen lovili puky po krásných akcích ze sítě.

„Hrálo se nahoru dolů. Pro diváky to muselo být zajímavé,“ řekl Jandač. „Na takové zvraty nejsme zvyklí,“ přiznal karlovarský Venera. „Pro nás trenéry to byla muka.“ Přes porážku byl domácí kouč Jandač spokojený. „Kdyby nám někdo řekl, že po čtvrtině soutěže budeme mít jednatřicet bodů, tak bychom to brali všema deseti.“

Branky a nahrávky: 11. Hudec (V. Hübl), 20. Brabenec (V. Hübl), 22. Šimánek (Kůrka), 29. Hřebejk, 50. Toman (Hudec) - 6. Kumstát (Skuhravý), 10. Skladaný (Kristek), 46. Hluchý (Kraft), 47. Kumstát (Košťál), 48. Melenovský (Grof), rozh. sam. nájezd Bílek. Rozhodčí: Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno). Třetiny: 2:2, 2:0, 1:3 -0:0.

14. HC Geus Okna Kladno 13 1 2 1 9 27:50 8

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...