Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Policisté v Karlových Varech vyšetřují znásilnění a pokus o vraždu, měl se jej dopustit cizinec

ilustrační snímek foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Karlovarští policisté již od začátku nového roku vyšetřují případ závažného násilného trestného činu. Uvedli to dříve na svém Twitteru. Podle serveru Novinky.cz jde o znásilnění a pokus o vraždu, čehož se měl dopustit muž, který do města dorazil z Německa.
  18:29

Server dále uvádí, že se jedná o mladého Afghánce. 

Obětí znásilnění se měla stát teprve osmnáctiletá dívka tři hodiny po půlnoci nedaleko od nádraží v Karlových Varech. Další ženu ve věku 38 let údajně muž bodl do břicha a pořezal.

„Nejzávažnější oznámení bylo přijato krátce po třetí hodině ranní. V Karlových Varech došlo k násilnému trestnému činu, při kterém utrpěla jedna osoba vážná zranění. Muž podezřelý ze spáchání tohoto trestného činu byl policisty během několika desítek minut zadržen. Kriminalisté se nyní celým případem intenzivně zabývají,“ komentoval událost policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Další informace má policie uvolnit v pondělí. „Více informací zatím nemůžeme poskytnout,“ poznamenal Kopřiva.

Podle mluvčího krajské záchrany Radka Hesse ošetřily posádky záchranky v Karlovarském kraji dvě ženy. „Došlo ke dvěma násilným trestným činům, které jsou v šetření Policie České republiky,“ řekl Hess.

Autor: